Семінар для відповідальних за інформатизацію «Схеми впровадження електронних журналів в практику роботи навчального закладу»

10 січ. 2014
10 січня 2014 року на базі Гуляйпільського колегіуму “Лідер» відбувся семінар для відповідальних за інформатизацію на тему «Схеми впровадження електронних журналів в практику роботи навчального закладу».

Методист райметодкабінету Бодня І.В. проаналізувала стан розвитку єдиного інформаційного простору, познайомила присутніх з основними напрямками роботи освітніх навчальних закладів  на 2014 рік.

Головним питанням семінару було обговорення організаційно-методичних засад впровадження електронних журналів в практику роботи закладів освіти Гуляйпільщини, визначення пріоритетних ліній  та стратегії реалізації цього проекту.

Учасники семінару отримали завдання створити розклад закладу та електронні журнали на ІІ семестр 2013-2014 н.р. за допомогою програми «Курс-Школа», отримали облікові дані для доступу на портал «Мої знання» (http://mz.com.ua) та познайомилися з його функціональними можливостями.

Попереду чекає клопітка робота щодо забезпечення всіх учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів) даними для доступу на сервіс електронних щоденників, заповнення електронних журналів та вироблення механізму роботи на рівні закладів освіти.

Підсумовуючи роботу, учасники семінару визначили пріоритетні напрямки діяльності в галузі інформатизації на 2014 рік:

• розбудова та підтримка функціонування єдиного освітнього простору району;
  • запровадження в практику роботи електронних журналів;
  • залучення закладів до сертифікації «100% володіння ІКТ на базовому рівні»;
  • активізація участі педагогічних працівників у роботі віртуальних методичних об’єднань;
  • створення та підтримка сайтів закладів шкіл;
  • забезпечення участі у районному конкурсі веб-сайтів шкіл;
  • залучення педагогів до навчання на дистанційних та очних тренінгах з впровадження ІКТ;
  • постійне вдосконалення навичок роботи педагогічних працівників з Інтернет-технологіями;
  • впровадження проекту «Формування основ медіа та інформаційної грамотності педагогів» у районі;
  •  залучення учнів та педагогічних працівників до участі у медіафестивалі «Власна думка», Всеукраїнському веб-квесті «К сокровищам родного слова», обласному веб-квесті в рамках реалізації проекту «Школа сучасних знань»;
  • забезпечення проведення заходів з учнями, педагогами та батьками, присвячених Міжнародному Дню безпеки в Інтернеті;
  • забезпечення моніторингових досліджень рівня інформатизації закладів та використання педпрацівниками району інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності
  • залучення педагогів до участі у конкурсах «Інтел. Навчання для майбутнього», розробок уроків з навчальних предметів у рамках року електронної дидактики «Мистецтво навчати», он-лайн виставці методичних розробок з використанням ІКТ «Зернини педагогічного досвіду» тощо;
  • створення та постійне освітньої он-лайн карти профільного навчання району.