Тренінг «Впровадження медіа та інформаційної грамотності в навчально-виховний процес"

27 лист. 2014
27 листопада 2014 року на базі Гуляйпільського колегіуму "Лідер" відбулося останнє, четверте, засідання тренінгу «Впровадження медіа та інформаційної грамотності в навчально-виховний процес».

Учасниками тренінгу були методисти районного методичного кабінету та центру дитячої та юнацької творчості, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, шкільні психологи, бібліотекарі, педагоги-організатори.

Доцент, кандидат технічних наук кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Іванов Сергій Аркадійович, який був керівником тренінгу, розповів про сприйняття та оцінку сучасного медійного простору, завдання медійної освіти, рівень медіакультури учнівської молоді зокрема та суспільства загалом, про необхідність розвитку критичного мислення.

На тренінгу було розглянуто теми, що стосувалися питань медійних маніпуляцій, впливів медіа, реклами та безпеки особистості, обговорювалися ризики впливу медіа на дітей шкільного віку. Безумовно, сьогодні важливо, аби молодь розвивала у собі уміння критичного сприйняття медіапродукції, адже існує чимало прихованих негативних впливів на школярів, котрі мають недостатньо сформоване критичне мислення.

Засідання завершилося обговоренням проблем створення власних мас-медіа в навчальних закладах та подальших шляхів формування медіа та інформаційної грамотності вчителів та учнів.

Усі учасники отримали сертифікати про участь у тренінгу від Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.