Відлуння події

13 жовт. 2015
«Голубко біла, ти лети у світ, хай буде мир на рідній Україні!»

Ще зовсім нещодавно для нас, українців, мир був повсякденною реальністю. А тепер для частини України спокійне життя - це лише казкова мрія. Багато людей страждають, вони втратили сім'ї. Єдине чого вони прагнуть понад усе – це мирного неба над головою. Проблема миру у світі - це глобальна проблема. Тому у рамках мистецько-патріотичного проекту «Боже, храни Україну!» вперше в районі колективи Темирівського НВК та колегіуму «Лідер» провели спільний захід «Голубко біла, ти лети у світ, хай буде мир на рідній Україні!», який відбувся у Темирівському сільському Будинку культури. Координаторами його виступили педагоги Антоніна Жовніренко та Любов Алєксєнцева. На нього школярі запросили воїнів-інтернаціоналістів та військовослужбовців АТО, їх рідних, представників громадськості, жителів села та батьків учнів.

- Ми зібралися у цій святковій, затишній залі, аби засвідчити повагу всім тим, хто носив і носить військову форму, захищав і захищає ще сьогодні спокій наших домівок та завжди підставляє своє сильне плече слабкій половині людства, - говорили ведучі.

– Ви, хто носить почесне звання захисника України, уособлюєте всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу в зоні АТО. Ми щасливі тим, що сьогодні саме нам випала честь дарувати вам мистецтво і любов всіх гуляйпільців. Мужні, хоробрі, наполегливі солдати й офіцери української армії! Ми дякуємо вам за те, що, забувши про страх і біль, ви всі, як один, вставали на боротьбу з ворогом. Кожен з вас розумів про щохвилинну небезпеку, на війні по-іншому не буває, але ясно усвідомлював, що захищає свій дім, свою родину, свою Батьківщину. Для нас ВИ - герої. ВИ - сила і спокій всього українського народу. Ми гордимося тим, що у нас є армія і хочемо, щоб у цей нелегкий час ви зна-ли: серця мільйонів українців б’ються в унісон з вашими. Ви не самі! Україна з вами! І з вами – вся Гуляйпільщина!

На знак великої шани і поваги дівчата в українських національних костюмах вручили захисникам Вітчизни духмяний коровай, виплеканий руками трударів Гуляйпільського краю.

- Україна в тривозі і небезпеці, і ми розуміємо складність солдатських буднів і віримо, що найближчим часом всім нам усміхнеться звістка про завершення цієї гібридної війни, що зло навіки покине країну, в якій нам жити, нам творити, нам формувати українську націю, - говорила, звертаючись до учасників зібрання, Темирівський сільський голова Ірина Денисенко.

- Нехай Бог оберігає і благословляє кожного з вас, дорогі наші захисники! Повертайтеся живими і неушкодженими! Вдома чекають на вас!

Упродовж декількох годин школярі та педагоги дарували приємний настрій учасникам заходу, віддавали належну шану тим темирівцям, які тривалий час брали участь в АТО, які нині там перебувають, дякували матерям, що виховали справжніх патріотів, хвилиною мовчання вшановували військовослужбовців, які загинули, захищаючи нас в усі часи, а також відстоюючи честь і незалежність України. Старшокласники вручили присутнім військовослужбовцям білих голубів миру, виготовлених власноруч, подарували їм державні прапори, малюнки і листи від наймолодших школярів та пригостили традиційною української стравою – варениками з картоплею, а отець Михайло і народна майстриня Катерина Добрознай, вишивки якої прикрашають храм у Темирівці, благословили захисників і подарували ікону та вишитий рушник - як символи добра, віри та надії на світле майбутнє.

Директор колегіуму «Лідер» Людмила Лопатіна, вітаючи захисників, зазначила: «Дуже добре, що ми виховуємо дітей великими патріотами нашої славної України. Всім нам бажаю миру, миру і ще раз миру. Користуючись нагодою, хочу від імені колективу колегіуму подарувати нашим військовослужбовцям тенісний стіл, придбаний на кошти, виручені на осінньому шкільному ярмарку, для того, аби вони брали участь у спортивних баталіях і зустрічалися зі своїми супротивниками лише на спортивних майданчиках. Оптимізму всім і віри в нашу рідну Україну!».

Крім цього, діти долучилися до Всеукраїнської акції по збору пластикових кришечок на протези верхніх і нижніх кінцівок для військовослужбовців Збройних Сил України. Зібрали їх близько 6 тисяч і незабаром відправлять до обласного центру…

На закінчення заходу його учасники у храмі святого Олександра молилися за мир і процвітання України.

Дякувати Господу, сьогодні ми живемо під його захистом та творимо нові традиції і нову історію держави. Боже, храни Україну!
Тамара БОРТ