Зустріч у ліцеї «Перспектива»

17 жовт. 2015
Зустріч у ліцеї «Перспектива»

Однією з ефективних форм методичної роботи з учителями є майстер-класи. Це особливий жанр узагальнення й поширення педагогічного досвіду, де треба не лише проінформувати, а й передати проду-ктивні способи роботи, навчити способів діяльності. Саме це продемонструвала на черговому засіданні МО учителів російської мови, зарубіжної літератури переможець (І місце) Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації «Російська мова» Єпіхіна Тетяна Володимирівна. Ще на порозі ліцею «Перспектива» педагогів зустрічала миловидна усміхнена вчителька і з перших хвилин спілкування була створена атмосфера творчої роботи, доброзичливого клімату.

Уже давно звичними стали форми, прийоми, пов’язані з використанням комп’ютерних програм, існують виважені системи, зорієнтовані на вивчення складних тем, створення таблиць, окремих орфограм. І тут комп’ютер стає не як додатковий інструмент для унаочнення певних понять чи явищ, а як повноцінний навчальний засіб для здобуття і закріплення знань, умінь і навичок. Це було покладено в основу демонстрації ефективних прийомів з досвіду Тетяни Володимирівни. Її комп’ютерні технології вмотивовані, ретельно продумані, задовольняють запити, інтереси учнів, розвивають логічне мислення, творчі здібності, звільняють вчителя від частини технічної роботи, пов’язані з контролем, корекцією знань.

Вчитель розповіла про участь у Всеукраїнському конкурсі, поділилася враженнями від спілкування з учителями з багатьох областей України.
Учителі Гуляйпілля побували на уроці літератури (7 кл. учитель Ірина Петрівна Самукова), де побачили, почули ще один варіант використання комп’ютерної продукції. Учитель англійської мови Домінова Світлана Леонідівна поділилася з присутніми досвідом своєї роботи використання ІКТ під час між предметних зв’язків.

Приємне враження справила зустріч з ліцеїстами. Члени редколегії шкільної газети представили свої рубрики – це були справжні журналісти, відчувалося, що вони володіють словом, вміють виразити свої думки, вболівають за свою справу. На згадку гуляйпільці отримали різні номери газет. За усім почутим, побаченим стояла системна, кропітка робота Тетяни Володимирівни Єпіхіної.

Які ж основні аспекти її досвіду?

Вона передбачає у центр навчального процесу ставити учня, котрий би відчував себе співавтором, мав усі можливості розвивати здібності, контактував з наставником. Відносини між учителем та ліцеїстами тактовні, доброзичливі, Тетяна Володимирівна коригує хід дитячого мислення, поєднує інформативну та дослідницьку роботу, мобілізує інтелектуальний потенціал дітей, забезпечує саморозвиток і вчить самостійно здобувати знання.

Перед нами була інтелігентна, розумна, красива зовні, а головне – душею, людина. Вогонь серця Тетяни Володимирівни зігріває серця її учнів, колег, зігрілися душею біля неї і ми. Як добре, що наша учительська родина щедра на таких талановитих учителів.

В роботі нашого семінару взяв участь і директор ліцею Самило Костянтин Миколайович. 23 роки керує він закладом. Його привітання, представлення Єпіхіної Т.В. свідчили про мудрість, людяність, компетентність. Він створив сприятливі умови перебування в ліцеї і для учнів, і для вчителів. «Світла людина», - так відгукуються про нього колеги. «Нікого не скривдив ні словом, ні ділом». В одній із шкільних газет школярі написали: «Наш директор найкращий на Землі». Заради такої оцінки варто жити й працювати.

Можна по-доброму позаздрити тим, хто працює поруч із таким директором. Недаремно навчальний заклад ставить і вирішує такі завдання:
  • створити комфортні умови для праці й навчання;
  • розкрити індивідуальність;
  • підтримувати постійно інтерес до навчання;
  • навчити вирішувати життєві проблеми;
  • допомогти стати впевненими й успішними людьми;
  • виховувати щасливих людей.
Гуляйпільці поверталися додому, отримавши задоволення від перебування у цьому сонячному Храмі знань. Серед подарунків для господарів ліцею був один, найкращий – дзвінок шкільний з емблемою Гуляйполя. Тож нехай ще довго, довго кличе його малиновий дзвін нас до школи і гучним «Добрий день!», - починаються уроки, бо поки людина працює, вона живе.
Керівник РМО учителів російської мови, зарубіжної літератури Кієнко Т.Г.