Працює Школа професійної адаптації

9 вер. 2015
Працює Школа професійної адаптації

Античні мудреці говорили: «Хочеш розвивати державу – виховуй молодь». Адже саме молодь, за якою майбутнє в усьому, зокрема й в освіті, покликана зміцнювати державу.
Переступаючи поріг навчального закладу, молодий спеціаліст сподівається реалізуватися в ньому як фахівець. Багато в чому успіх і результати навчального закладу залежать від роботи з молодими спеціалістами, які охоче й швидко сприймають інновації. Це є важливою складовою подальшої результативної роботи та руху вперед.
Тому однією з важливих проблем у діяльності методичної та психологічної служб є робота з молодими педагогами. Через брак досвіду вони вимагають більшої уваги: з’ясування професійних складнощів, надання їм допомоги.
З цією метою 09 вересня 2015 року відбулося перше в 2015-2016 навчальному році засідання Школи професійної адаптації. Перед молодими колегами виступила заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1 Таран С.Є. з питань планування уроку та ведення шкільної документації.
Разом з методистом РМК Рекою Л.Є. учасники семінару згадали типологію та структуру сучасного уроку.
Керівник РМО вчителів іноземної мови Дармороз Н.С. допомогла молодим спеціалістам спланувати уроки англійської мови.
Цікавою була зустріч вчителів з автором посібника “Література Гуляйпільського краю” Горпинич О.І., яка розповіла про історію створення посібника та його корисність як для молодих, так і досвідчених вчителів.
З метою сприяння адаптації молодих учителів до педагогічної діяльності, їх інтеграції у професійну спільноту, привернення уваги до важливості врахування психологічного аспекту професіоналізації, важливості співпраці з психологічними службами практичним психологом колегіуму «Лідер» Сахно Н.Ю. було проведено психологічний практикум «Адаптація молодих учителів до педагогічної діяльності».
Така робота сприяє адаптації молодих спеціалістів у педагогічному колективі, розкриттю творчого потенціалу та компетентності, самопізнанню власних особливостей професійної спрямованості, створює умови для їхнього професійного росту.