Заочно-очний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Подаруй мені казку»

18 жовт. 2015

Мистецтво має унiкальнi можливостi впливу на людину, тому художньо-естетичне виховання потрiбно розглядати не лише як процес набуття художнiх знань i вмiнь, а, насамперед, як унiверсальний засiб особистiсного розвитку школярiв на основi виявлення iндивiдуальних здiбностей, рiзнобiчних естетичних потреб та iнтересiв.

З 01 вересня по 04 жовтня 2015 року  проведено Обласний заочно-очний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Подаруй мені казку» (номінації: вокал, література, хореографія декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво) серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів обласного підпорядкування.

У районному відбірковому етапі обласного конкурсу учнівської творчості «Подаруй мені казку» взяли участь 38 учнівських робіт із 8 загальноосвітніх навчальних закладів («Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» - подано 11 робіт, «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2»- 1, «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» - 3 роботи, «Гуляйпільський колегіум «Лідер»- 6 робіт, «Любимівськазагальносвітня школа І-ІІІ ступенів»- 4 роботи, «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»- 2 роботи, «Успенівська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів»- 4 роботи, «Мирненський навчально-виховний комплекс»-3), із них 16 робіт визначено переможцями та направлено на обласний етап.

На обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацькоїтворчості «Подаруй мені казку» визначено 14 переможців у 3 номінаціях.

У номінації «Літературний жанр»- 5 учнів:

• Каплунову Камілу ученицю комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер», керівник Плисенко Т.В., за І місце в обласному конкурсі;
  • Педаш Софію, ученицю комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради, керівник Григорова Н.М., за ІІ місце в обласному конкурсі;
  • КульбачнуСофію, ученицю комунального закладу «Мирненський навчально-виховний комплекс» Гуляйпільської районної ради, керівник Чухіна Т.М., за ІІ місце;
  • Синенко Аліну, ученицю комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради, керівник Стасик Л.І., за ІІ місце;
  • Бончеву Анну, ученицю комунального закладу «Мирненський навчально- виховний комплекс» Гуляйпільської районної ради, керівник Бончева І.Л., за ІІІ місце в обласному конкурсі.

На фестиваль-конкурс (номінація літературний жанр - «Казкова країна») були представлені літературні твори, створені за мотивами казок. Запровадження конкурсу забезпечило привернення уваги до відновлення народного мистецтва за допомогою казки, формування у свідомості дитини позитивного впевненого образу, розуміння добра і зла, любові і дружби, емпатії і щиросердя, пошани до батьків та своєї Батьківщини, що формує справжню людину.

Обласним журі зазначено, що значна частина авторських казок відзначається неординарними поглядами авторів, креативністю, послідовністю та логічністю викладених думок.

У номінації «Казковий художник» визначено 4 переможці, а саме:

• Гору Мар’яну, ученицю комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради, керівник Горпинич Я.Ю., за ІІІ місце в обласному конкурсі;
  • Рощина Артура, учня комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Гуляйпільської районної ради, керівник Кочеткова Г.В., за ІІІ місце у конкурсі;
  • Дубченко Катерину, ученицю комунального закладу «Гуляйпільська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів №1», керівник КочетковаГ.В.,за ІІІ місце;
  • Минку Антона, учня комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради, за ІІІ місце, керівник Кочеткова Г.В.

У номінації декоративно - ужиткове мистецтво «Золоті ручки» перемогу здобули 5 школярів:

• Степаненко Єлизавета, учениця комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер», керівник Плисенко Т.В., І місце;
  • Гура Ірина, учениця комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер», керівник Коростильова Ю.І., І місце в обласному конкурсі.
  • Дубченко Архип, учень комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Гуляйпільської районної ради, керівник Кукурудзяк Т.П., ІІІ місце;
  • Мазур Софія, учениця комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради, керівник Маслієнко А.І.,ІІІ місце;
  • Микитенко Нікіта, учень комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради, керівник Стаценко Н.А., ІІІ місце.

Вітаємо переможців.

Цiнностi мистецтва важливi також з огляду на сучасне iснування дiтей i молодi в полiкультурному просторi. Завдяки унiверсальностi художньо-образної мови вони передають зрозумiлу для рiзних народiв смислову iнформацiю, дають змогу особистостi вступати в невербальний дiалог з рiзними культурами минулого i сучасностi, розумiти iнших i розширювати таким чином свiй власний духовний свiт, його унiкальнiсть i самобутнiсть.

Отже, сучаснi загальноосвiтнi школи та позашкiльнi навчальнi заклади мають стати осередками виховання справжньої духовностi, плекання творчої особистостi, виховання людини, що характеризується високою емоцiйно-естетичною культурою.

Г.А.Минка,методист