Конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Народна іграшка»

1 лист. 2015
Конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Народна іграшка»

Естетичне виховання повинне відбуватися на практично-діючій основі шляхом постійного відтворення естетичних переживань, формування у школярів фіксованої установки на сприйняття естетично-виразних форм мистецтва і явищ природи.

З метою залучення учнівської молоді до кращих традицій національної культури України, формування інтересу до народної іграшки та шанобливого ставлення до її творців, збереження і розвитку традицій виготовлення іграшок, подальшого розвитку і підтримки талановитих дітей та молоді, комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради 31 жовтня 2015 року проведено Обласний конкурс-виставку декоративно-ужиткового мистецтва «Народна іграшка».

На конкурс було представлено експонати декоративно-ужиткового мистецтва: гончарні вироби, оригамі, ляльки-мотанки, петриківський розпис, вироби з бісеру, соломки, дерева, пап’є-маше, фелтінг, печворг, різьблення по дереву, в’язання гачком та спицями тощо.

Представлені роботи оцінювались за такими критеріями: відображення регіонального колориту, індивідуальність творчих прийомів, композиційна досконалість роботи, відповідність тематиці виставки, якість оформлення.

На районний етап було подано 30 учнівських робіт із 9 загальноосвітніх навчальних закладів.

Активну участь у районному етапі обласного конкурсу- виставки «Народна іграшка» взяли участь вихованці комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості», якими представлено 10 конкурсних робіт, які й направлено на обласний етап.

Високим рівнем виконання робіт, оригінальністю та яскравістю вразили журі творчі роботи комунальних закладів «Гуляйпільський колегіум «Лідер», «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1», «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», «Темирівський навчально-виховний комплекс», «Червоненський навчально-виховний комлекс».

За рішенням журі переможцями районного етапу Обласного конкурсу -виставки «Народна іграшка» визначено 21 учень: із них 11 із загальноосвітніх навчальних закладів та 10 із позашкільного навчального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості» Гуляйпільської районної ради.

Переможцями Обласного конкурсу - виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Народна іграшка» визначено  та нагороджено Дипломами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації 7 учнівських робіт:

• творчу роботу Король Діани, Тіщенко Андрія, Рябцева Володимира, Яцева Миколи, Марущенко Євгенії, учнів - гуртківців комунального закладу «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за колективну роботу «Народний оберіг», керівник Сємак О.П.., за І місце в обласному конкурсі-виставці «Народна іграшка»;
  • творчу роботу колективу вихованців гуртка «Творча майстерня» комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості» Гуляйпільської районної ради Запорізької області, керівник Маслієнко Л.М., за І місце;
  • роботу Сахно Інни, вихованки комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості»Гуляйпільської районної ради Запорізької області, керівник Каретник А.В., за І місце.
  • експонат Кошляк Олександри, Гаценко Аліни, вихованців комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості» Гуляйпільської районної ради, за ІІ місце , керівник Коваленко Ю.В., за ІІ місце;
  • роботу Мороз Аліси та Притули Олександри вихованців комунальних закладів «Районний центр дитячої закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради, керівник Бохан С.В., за ІІІ місце. та юнацької творчості»Гуляйпільської районної ради, керівник Абраменко Л.М., за ІІ місце.
  • Джумара Ігната, учня комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради, керівник Бохан С.В., за ІІІ місце.
  • Іванченко Каріни та Мартиненко Катерини вихованців комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості» Гуляйпільської районної ради, керівник Коваленко Ю.В.., за ІІІ місце.

Виховний вплив мистецтва, коригування його дiї на особистiсть також слiд враховувати й використовувати в iнших напрямах виховної роботи, наприклад, в органiзацiї рiзноманiтних спортивних свят, iнтелектуально-пiзнавальних змагань, оскiльки саме мистецтво, значення якого характеризується гармонiєю в людинi фiзичного та духовного начал, єднiстю емоцiйного та рацiонального аспектiв, може стати допомiжним дiйовим каналом впливу на духовнiсть особистостi.

Таким чином, методична система виховання мистецтвом та викладання дисциплiн художньо-естетичного циклу в загальноосвiтнiй школi має спрямовуватися на розвиток таких якостей учнiв як iнiцiативнiсть, активнiсть, самостiйнiсть, креативнiсть, критичнiсть, забезпечувати умови для самореалiзацiї та безперервного самовдосконалення i самовиховання, нейтралiзовувати зовнiшнi антихудожнi впливи мiкро- i макросередовища. В органiзацiї практичної художньої дiяльностi молодших школярiв мають домiнувати iгровi методики, пiдлiткiв - проблемно-пошуковi методи, старшокласникiв - дослiдницький, спрямованi на здiйснення самостiйних художньо-творчих проектiв.

Г.А.Минка, методист РМК