І районний етап Всеукраїнського конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук МАН та робота з обдарованою учнівською молоддю

29 жовт. 2015

Однією з форм роботи з творчо обдарованою молоддю є Мала академія  наук України.  МАН - це структурна складова системи позашкільної освіти, яка сприяє виявленню здібностей, обдарувань, і самовизначенню та реалізації учнів шляхом залучення їх до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки і техніки.

28 жовтня 2015 року на базі комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України учасниками якого були 11 учнів, проти 17 учнів у минулому році з 7 комунальних закладів «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-1, «Гуляйпільський колегіум “Лідер”-4, «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»-2, «Малинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»- 1, «Успенівська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів»-1, «Залізнична загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»-1, «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»-1.

До контрольної роботи з базових дисциплін були допущені 9 учнів із 11 учасників.

За рішенням журі направлено 8 учнівських робіт із 5 загальноосвітніх навчальних закладів («Гуляйпільський колегіум «Лідер»- 3, «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»- 1, «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»-2, «Успенівська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів»- 1, «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» - 1) для написання контрольних робіт 06.12.2015 року до м. Запоріжжя.

Вітаємо учнів - переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу- захисту науково- дослідницьких робіт учнів-членів МАН та їх керівників:

• Власенко Валерію Сергіївну, керівник Сахно Наталія Юріївна, практичний психолог комунального закладу «Гуляйпільськийколегіум«Лідер» за  ІІ місце у районному етапі.
  • Панасенко АннуСергіївну, керівник Сахно Наталія Юріївна, практичний психолог комунального закладу «Гуляйпільський  колегіум «Лідер»за ІІ місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту.
  • Гирович Любов Юріївну, керівник Сіріньок Світлана Володимирівна, практичний психолог комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за  ІІІ місце.
  • Коротун Карину Вікторівну, керівник Мирошниченко Ірина Леонідівна, вчитель зарубіжної літератури комунального закладу «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за ІІІ місце.
  • Данилюк Карину Михайлівну,керівник Білан Світлана Іванівна, вчитель історії комунального закладу «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за ІІ місце.
  • Середу Марину Ігорівну, керівник Панасейко Олена Олексіївна, вчитель української мови та літератури комунального закладу « Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради за І місце.
  • Буряк Катерину  Ігорівну, керівник Алексєєва Елла Миколаївна, вчитель  історії комунального закладу «Успенівська загальноосвітня школа ІІ - ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за ІІІ місце.
  • Король Діану В’ячеславівну, керівник Савченко Міра Матвіївна, вчитель історії комунального закладу «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради за  ІІІ місце.

Педагогічний процес у МАН мас свої особливості, які відрізняють його від звичайних уроків у школі.

Для того, щоб учень виявив бажання працювати над науковим дослідженням, у нього необхідно пробудити це бажання, сформувати дослідницьку мотивацію. Із членами МАН необхідно 1-2 рази на місяць проводити заняття, спрямовані на розвиток інтелектуальних умінь. Кожне заняття покликане ставити конкретні завдання, які допоможуть школярам по-новому поглянути на власну інтелектуальну діяльність, оцінити досягнення людей, що мають великі успіхи в науці.

Головним є те, що учні вчаться ретельно проводити дослідження, оволодівають складними методами обробки результатів і переконуються: справжня наука не може бути надуманою, а результати завжди грунтуються на дійсно доведених фактах. Крім того, учні вчаться шукати і реферувати наукову літературу, писати звіт, захищати свої ідеї, обстоювати власну позицію, брати участь у наукових дискусіях. Вони мають можливість обмінюватися досвідом своєї роботи, виступаючи на конкурсах-захистах МАН. Це - шлях до створення кращих можливостей для самореалізації обдарованих дітей, формування атмосфери наукового спілкування. У майбутньому їм знадобляться набуті знання, навички пошукової, дослідницької роботи, вміння самостійно проводити експерименти, працювати з науковою літературою.

Г.А.Минка, методист РМК