Аукціон педагогічних ідей

15 жовт. 2015
Турбота про здоров’яй—це найважливіша праця педагога. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили. В.О. Сухомлинський

У системі цінностей, якими дорожить будь-яка цивілізована нація, особли-ве місце відводиться здоров’ю людей. Протягом багатовікової історії людства на різних етапах розвитку суспільства вивченню проблем здоров’я завжди приділялася велика увага. Представники різних наук та фахів робили спроби проникнути в таємниці феномену здоров’я, визначити його сутність для того, щоб навчитися вміло керувати ним, економно «використовувати» здоров’я протягом усього життя та знаходити засоби для його збереження.

Здоров’я нації визначається насамперед станом здоров’я її дітей. Здоров’я дітей є інтегральним показником загального благополуччя суспільства, а також тонким індикатором усіх соціальних та екологічних негараздів.

Шляхів створення здоров’язбережувального середовища у навчальному закладі багато, та й здоров’язбережувальних технологій також немало. Східна мудрість стверджує: «Скільки разів не повторюй слово х а л в а, в роті солодко не стане». Тому скільки б ми не говорили про збереження здоров’я дитини та формування здоро-в’язбережувальних компетенцій у школі, ні здоров’я дитини, ні її відношення до здоров’я не зміниться. Потрібно робити вже практичні кроки до вирішення цієї проблеми у навчальних закладах.

Саме над проблемою «Впровадження здоров’язбере-жувальних технологій в навчальний процес початкової школи» працював творчий колектив вчителів початкових класів ЗОШ №1, керівником якого була Горпинич Т.І. І як результат роботи творчого колективу було проведено аукціон педагогічних ідей з даної проблеми.

Учасники семінару мали змогу переглянути урок з основ здоров’я у 2-А класі на тему «Культура харчування. Правила поведінки за столом», проведений учителем початкових класів ЗОШ №1 Горпинич Т.І. В ході уроку вчитель знайомила учнів з режимом харчування, правилами культурної поведінки за столом, виховувала естетичний смак учнів, дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Після уроку Тетяна Іванівна провела тренінг з учителями на тему «Реклама і здоров’я». Метою тренінгу було довести, що реклама – не найкращий порадник у виборі продуктів, показати важ-ливість вміння вистояти перед покупкою рекламованих товарів.

Досвідом роботи з впровадження здоров’язбережувальних технологій поділилася Лопатіна І.В., музичний керівник ДНЗ «Веселка», провівши ряд консультацій з використання пальчикових ігор, музикотерапії, кольоротерапії, логоритміки на музи-чних заняттях, корекції гіперактивності. Свій виступ Ірина Володимирівна доповнювала переглядом відео фрагментів занять.

Учасники семінару дійшли висновку, що для впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній прос-тір школи, класу не потрібно великих матеріальних затрат, проте необхідне вирішення трьох проблем:
  • Зміна ставлення вчителя до учнів. Педагог повинен повністю приймати учня таким, яким він є, і на цій основі намагатися зрозуміти, які його особливості, схильності, вміння та здібності, який можливий шлях розвитку.
  • Зміна світогляду вчителя, його ставлення до себе, свого життєвого досвіду в бік усвідомлення власних почуттів, переживань з позиції проблем здоров'язбереження.
  • Зміна ставлення вчителя до завдань навчального процесу педагогіки оздоровлення, яка передбачає не тільки досягнення дидактичних цілей, а й розвиток учнів з максимально збереженим здоров'ям.