Підсумки проведення Всеукраїнських конкурсів

1 бер. 2016
Підсумки проведення Всеукраїнських конкурсів

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу життю людей, тому навчально-виховна діяльність школи має бути ти спрямована на виховання екологічної культури учнів, щоб зростити покоління, яке охоронятиме довкілля. Екологічне виховання здійснюється на всіх етапах навчання в школі, на кожному з яких ставиться певна мета, завдання, добирається відповідна методика з огляду на вікові особливості учнів.

Важливим засобом виховання у дітей емоційно-чуйного ставлення до природи, любові до рідного краю, глибокої зацікавленості в захисті, поліпшенні природного середовища є масові заходи, конкурси , зустрічі, вікторини, свята.

З метою впрвадження іноваційно-освітніх методів і технологій у навчально-загальноосвітніх навчальних закладах України, пропаганди методики позакласної та позашкільної роботи комунальним закладом «Запорізький обласний еколого-натуралістичний центр еколого-натуралістичної творчості» та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді проведено Всеукраїнський конкурс «Цікава школа».

Відповідно до Положення до участі у Конкурсі були залучені педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, а також учні 5-11 класів.

Конкурс проводився у таких номінаціях:

• «Нетрадиційне заняття гуртка»;
  • «Нетрадиційний урок»;
  • «Найоригінальніший навчальний заклад».

Журі конкурсу оцінювали роботи за такими критеріями:

• наявність та якість матеріалів, що передбачені умовами про Конкурс;
  • педагогічні знахідки, спрямовані на удосконалення технології змісту освіти та виховання;
  • врахування компетентнісного спрямування у навчально- виховному процесі та позашкільній роботі з дітьми;
  • мотиваційний фактор в організації педагогічної діяльності;
  • оригінальність та ефективність обраних нетрадиційних форм педагогічної роботи;
  • розвиток здібностей міркувати, обгрунтовувати, доводити;
  • здійснення диференціації навчання та виховання засобами нетрадиційних форм;
  • виховання патріотизму, національної свідомості, любові до свого народу.

На виконання наказу національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України від 22 січня 2016 року № 02 «Про підсумки проведення Всеукраїнського конкурсу «Цікава школа» у 2015 році визначено переможців та нагороджено дипломами Інституту проблем виховання національної академії педагогічних наук України:

у номінації «Найоригінальніший навчальний заклад»:

• І місце посіла робота Загорулько С.В., директора комунального закладу «Комсомольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради;
  • ІІ місце робота вчителя біології та екології комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 2»Дончик С.А.;

У номінації «Нетрадиційний урок» ІІІ місце посіла робота вчителя початкових класів комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради Єни Н.В.

Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом МОН № 641 від 16.06.2015 щодо необхідності пошуку нових підходів і нових шляхів до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості у 2015 році було проведено Всеукраїнську дитячо-юнацьку еколого-патріотичну гру «Паросток». Згідно наказу національного еколого-натуралістичного центру Міністерсва освіти і науки України № 65 від 25 грудня 2015 року «Про підсумки проведення еколого-патріотичної гри «Паросток» відзначено учасників гри комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради.

Результат екологічного виховання - сформована екологічна культура людини, що характеризується різнобічними глибокими знаннями про навколишнє середовище; наявністю світоглядних ціннісних орієнтацій щодо природи; екологічним стилем мислення і відповідальним ставленням до природи та свого здоров'я; набуттям умінь і досвіду вирішення екологічних проблем (насамперед на місцевому та локальному рівнях); безпосередньою участю у природоохоронній роботі; передбаченням можливих негативних віддалених наслідків природо-перетворювальної діяльності людини

Вітаємо з відзнакою та перемогою.

Г.А.Минка, методист РМК