Засідання круглого столу вчителів художньо-естетичного циклу та трудового навчання

24 бер. 2016

Сьогодні національно-патріотичне виховання має стати одним із пріоритетних напрямів освіти і реалізувати мету розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідни-ми знаннями. Хто ж, як не вчителі мають найпершими долучитися до цієї важливої справи.
Чимало заходів відповідної тематики відбувається у районі для різних категорій учасників навчально-виховного про-цесу. Всі вони мають на меті сприяти активізації даного напрямку виховної роботи. З теоретичними, нормативними основа-ми національно-патріотичного виховання ознайомилися вчителі художньо-естетичного циклу та трудового навчання на засіданні круглого столу «Формування в учнів національно-патріотичної гідності через творчість та засобами мистецтва», який відбувся 24 березня у приміщенні Будинку творчості. Про державну політику у зазначеній галузі розповіла Минка Г.А., методист РМК. Педагоги обговорили особливості національно-патріотичного виховання школярів на основі сучасного му-зичного, образотворчого мистецтва, виховний потенціал шкільного курсу предметів художньо-естетичного циклу. Досвідом роботи з даних питань поділилися Ведмідь Р.М., заступник директора з виховної роботи Гуляйпільської ЗОШ № 2, Шапошнік Л.І., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель музичного мистецтва Червоненської ЗОШ, Гончарова Т.О., вчитель образотворчого мистецтва Любимівської ЗОШ. Про те, як здійснюється формування національних та патріотичних якостей учнів на уроках трудового навчання та в позаурочній діяльності з предмету розповіла Титова Л.Г., вчитель трудового навчання Гуляйпільської СЗОШ. Людмила Григорівна представила до уваги учасників учнівські та власні роботи, виконані технікою «вишивка хрестиком», які вразили присутніх свєю красою та довершеністю виконання. Присутні мали змогу обмінятися власним досвідом та напрацюваннями з питання, що розглядалося. Завершилось засідання круглого столу переглядом районної виставни «Знай і люби свій край», де були представлені найкращі вироби учнів району з декоративно-ужиткового мистецтва.
Робота з патріотичного виховання має проводитися комплексно, в єдності всіх його складників. Воно мусить стати засобом відродження національної культури, стимулом пробудження поваги до національних традицій, почуття власної та національної гідності.
Самохліб І.В., методист РМК