Засідання Школи молодого вихователя

22 бер. 2016
Засідання Школи молодого вихователя

Рідна мова - це перше слово, почуте з материнських вуст, це перша колискова пісня, яку чує немовля над колискою, це «затишок батьківської хати, веселий гомін дитячого товариства».
Опанування рідної мови, рідного слова починається з раннього дитинства в сім'ї, серед близьких і рідних дитині людей, а вдосконалення її триває у дошкільних закладах, школі і впродовж усього життя.
Мова – це головний інстинкт, який відрізняє людину від інших живих істот, це є соціальний зв'язок між людьми, засіб для виявлення свого внутрішнього світу і для приймання нового безмежного знання.
Діти кожної вікової групи спілкуються зі своїм вихователем весь час перебування в дитячому садку, він організує їх ігри, він говорить з ними на всіх заняттях, знайомить дітей з промовою авторів художніх творів під час читання. Отже, розвиваючий потенціал мовного середовища у дитячому виховному закладі цілком залежить від якості мовлення вихователя. Для вихователя дитячого садка володіння зразковою мовою - це показник його професійної підготовленості.
Тому засідання школи «Сходинки до майстерності» для молодих та малодосвідчених вихователів, яке відбулося 22 березня 2016 року на базі КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер», було присвячено саме цьому питанню. Адже турбота про вдосконалення своєї мови - етичний і суспільний обов'язок кожного педагога. Він зобов'язаний розвити в собі досконале володіння тими мовними навичками, які потім передасть дітям, а найкраще розпочинати це робити на світанку своєї професійної кар’єри, свого становлення як Професіонала!
Захід пройшов у два етапи. Спочатку молоді педагоги познайомилися з теоретичними засадами особливостей мовлення педагога та мотиваційними аспектами процесу саморозвитку з даного питання. А вже в практичній частині мали можливість виконати ряд вправ, які були представлені в ігровому форматі, що спрямовані на формування та вдосконалення деяких практичних вмінь та навичок професійного мовленнєвого спілкування.
Беслік А.М., методист РМК