Засідання РМО вчителів географії

29 січ. 2016
Засідання РМО вчителів географії

Моя душа—це дерево гіллясте,
Куди з небес, мов голуби летить
Надвечір тихий зграйка мрій сріблястих,
Щоб випурхнуть світанком у блакить.
Т. Готьє
Ці слова супроводжують життєвий шлях вчителя географії та історії КЗ “Малинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Гуляйпільської районної ради Алфьорову О.М. Олена Миколаївна—це творча, закохана в своє село та односільчан особистість. В цьому переконалися члени МО вчителів географії, відвідавши 29 січня 2016 року даний заклад, де мали змогу побувати на відкритому уроці географії в 9 класі на тему “Лісова та деревообробна промисловість України”. Виконуючи завдання шкільної програми з географії вчитель на своїх уроках дає учням основи знань з предмету та деяких суміжних наук про Землю і суспільство, формує в них наукові погляди на природу і взаємодію суспільства й природи, знайомить учнів з принципами раціонального використання природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. Використовуючи активні методи навчання, Алфьорова О.М. в першу чергу велику увагу приділяє проблемно – пошуковим методам навчання. Це зумовлено тим, що виконуючи пізнавальні завдання, учні не лише здобувають знання, а й аналізують їх, творчо осмислюють, роблять висновки. Таким чином, творчу діяльність учнів Олена Миколаївна вважає одним з основних елементів змісту географічної освіти.
Села, як і люди, мають свою історію, неповторну долю. В одних вона чиста, як джерельна вода, а в інших звивиста, як дорога в горах. Вчитель любить своє село, знає його історію і цю любов прищеплює своїм вихованцям. Під час виховного заходу на тему “Мій рідний край—моя історія жива” діти розповідали про історію заснування рідного села, видатних людей села. Віддали шану односільчанам—учасникам Другої світової війни, Афганістану, учасникам АТО. Адже відчути себе часточками великої історії своєї держави діти можуть тільки тоді, коли вони глибоко й детально вивчають історію рідного краю.