Корисна традиція – авторський урок

28 лют. 2016
Корисна традиція – авторський урок

РМО учителів російської мови, зарубіжної літератури має корисні традиції. Серед них конкурс «Авторський урок». Свого часу він був присвячений А.Чехову, М. Лермонтову. Цього року – вивчення творчості земляків за книгою «Література Гуляйпільського краю».
12 учителів російської мови, зарубіжної літератури представили свої напрацювання.
Слід відмітити, що педагогічна творчість колег при розробці уроків засвідчила використання ефективних прийомів, методів, форм проведення занять, які відповідали проблемі «Оновлення навчально-виховного процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-методичної роботи в умовах національної школи».
Цілі, мета, завдання уроків сформовані, враховуючи навченість учнів, індивідуальність авторів.
Колеги взяли участь в різних номінаціях: російська мова (колегіум «Лідер», ЗОШ №2, Червоненська ЗОШ) Клименко В.М., Кущ Н.П., зарубіжна література (ЗОШ №1 Науменко Л.О., Малинівська ЗОШ Недова Г.П., Приютненська ЗОШ Пікало Л.С., Верхньотерсянська ЗОШ Мирошниченко І.Л., Комсомольська ЗОШ Накалюжна О.Л., Полтавська ЗОШ Панченко О.М.).
Позакласні заходи (Добропільська ЗОШ, Мирненська ЗОШ Чухіна Т.М.).
Всі учасники показали власний науково-методичний підхід до вивчення літературного життя Гуляйпільщини.
Психологи стверджують, що у дітей різного віку найкраще розвинене споглядальне сприймання. Саме тому вони обирають ілюстровані кольорові книжки. Вчителі пропонували учням не лише яскраву комп’ютерну продукцію (портрети авторів книги, письменників, схеми, таблиці, фотоматеріали…), а й школярі самі створювали виставки «Герої творів нашими очима», власні комп’ютерні презентації.
Пронизливі, зворушливі рядки поезії найкраще звучать під час музичного супроводу, тому й використали колеги пісні про Гуляйполе, про Україну та слова поетів-земляків, а юні музиканти презентували й власні музичні твори.
Цьогорічний конкурс характеризується високим рівнем підготовки учасників, розмаїттям творчих знахідок, оригінальних методик, тісним контактом шкільної практики і методично-дослідницького пошуку.
Вкотре філологи довели не лише конкурентоспроможність нашого предмета на освітянському ринку, а й продемонстрували його переваги.
Вчителі представили в своїх напрацюваннях фахову творчість, майстерність, націленість на пошук, на досягнення певного результату. Широка методична палітра: ідуть пошуки в напрямку активізації навчальної діяльності учнів (інтерв’ю з автором, інсценізація, діалог, озвучення виставок…)
Добре, що більшість уроків було апробовано. «Живе» спілкування на уроці у Накалюжної О.Л. (Комсомольська ЗОШ), який вчитель
провела під час роботи РМО дало можливість розкрити літературознавчу підготовку учнів, обізнаність із широким спектром проблем, які були підняті при вивченні творчості В.Д. Куторницького.
Головне, думаю, що об’єднувало педагогів-конкурсантів – це любов до рідного краю, до книги, до дітей, до своєї праці, це створення пошукових ситуацій шляхом поєднання групових форм роботи з індивідуальними, спонукання учнів до вивчення літератури рідного краю, розуміння того, що слово на уроці повинно грати всіма своїми барвами, це ще одна можливість залучити учнів до читання. Це нескінченний процес мислення, співпереживання, спілкування, співчуття, це важливий засіб саморозвитку і самовдосконалення особистості. Над цим працювали учителі під час спланованих уроків.
Який же загальний висновок? Конкурс засвідчив зростання ролі корисних традицій, ролі місцевих авторів у контексті середньої освіти; – мова, література є незамінними щодо формування школяра як гуманітарно-повноцінної особистості; виховання патріотичних почуттів у школярів;  демонстрація професійної творчості, методичної майстерності, загальної культури педагогів.
Шановні колеги!
Творчої наснаги вам, високої працездатності, вимогливості до себе, вміння бачити наукову перспективу, ставити перед собою мету й досягати її. Здоров’я вам, багаторічної радості, творчості.
Керівник РМО Кієнко Т.Г.