Підсумки районного етапу предметних олімпіад

20 груд. 2015
Підсумки районного етапу предметних олімпіад

Однією з головних проблем освітньої системи сучасності – є розвиток творчих здібностей учнів. Оновлення освіти підростаючого покоління потребує нетрадиційних методів і форм організації навчального процесу. Мабуть у кожного вчителя в процесі роботи виникають певні питання, а саме: як пробудити в учня пошуковий інтерес? Як виховати вміння працювати самостійно? Оскільки основною метою сучасної школи є не тільки дати учням певну систему знань, а навчити їх самостійно їх набувати, використовуючи для цього всі можливості, і застосовувати набуті знання в певних ситуаціях. Саме одним із методів досягнення даної мети є підготовка учнів до участі в олімпіадах.
У районі проведено І та ІІ етапи учнівських олімпіад з навчальних предметів.
У І (шкільному)етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 22 базових дисциплін в олімпіадах взяли участь 3085 учнів.
Районний етап учнівських олімпіад проходив на базі комунальних закладів Гуляйпільської районної ради «Гуляйпільський колегіум «Лідер» (директор Лопатіна Л.В.) та «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» (директор  Каткова Л.Є). Адміністрацією даних закладів створено належні умови для проведення змагань школярів. Сумлінно підійшла до виконання покладених на неї завдань Тихенко А. В., інженер-електронік КЗ «Гуляйпільського колегіуму «Лідер».
До роботи у складі журі предметних олімпіад було залучено вчителів навчальних закладів, які  добросовісно виконували свої обов’язки, об’єктивно підходили до оцінювання робіт учнів.
До участі в районному етапі олімпіад залучено 19 учнівських команд навчальних закладів району (420 учнів). З 420 учасників 206 (49%) стали переможцями: І місце вибороли 20 учасників, ІІ місце – 70, ІІІ місце – 118. У минулому навчальному році з 406 учасників - 247 (57%) переможців).
Найчисленнішими, як і у попередні роки були олімпіади з української мови та літератури - 34 учаснка, фізичного виховання – 30, географії – 28, англійської мови – 27, біології – 27, трудового навчання – 26. Низька активність навчальних закладів щодо підготовки команд для участі в олімпіадах з екології, економіки, астрономії, фізики, педагогіки і психології та «Юні знавці Біблії».
Переможців підготували всі 19 шкіл. Найкращих результатів у поточному році досягли команди комунальних закладів Гуляйпільської районної ради: «Гуляйпільська СЗОШ І -ІІІ ст.» (директор Науменко В.П.), «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» (директор Каткова Л.Є.), «Гуляйпільський колегіум «Лідер» (директор Лопатіна Л.В.) (відповідно до щорічного рейтингу команд).
Покращили результативність роботи щодо підготовки учнів до участі в олімпіадах у порівнянні з минулим навчальним роком комунальні заклади Гуляйпільської районної ради «Гуляйпільська СЗОШ І-ІІІ ст.» (директор Науменко В.П.), «Верхньотерсянська ЗОШ І-ІІІ ст.» (директор Застрожніков В.Л.), «Добропільська ЗОШ І-ІІІ ст.» (директор Непайда С.М.), «Новозлатопільська ЗОШ І-ІІІ ст.» (директор Поляков П.В.), «Темирівський НВК «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Морозов М.О.), «Приютненський НВК «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» (директор Шинкаренко О.В.), «Залізнична ЗОШ І-ІІ ст.» (директор Горпинич Н.В.).
На обласному етапі учнівських олімпіад район будуть представляти 32 учня з восьми комунальних закладів: «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» - 5 учнів, «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2» - 2, «Гуляйпільська СЗОШ І-ІІІ ст.» - 6, «Гуляйпільський колегіум «Лідер» - 10, «Верхньотерсянська ЗОШ І-ІІІ ст.» - 4, «Комсомольський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 1, «Темирівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» - 1, «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» - 2, «Успенівська ЗОШ І-ІІІ ст.» - 1.
Активна участь обдарованої учнівської молоді в олімпіадних змаганнях дає можливість їм виявити свої здібності, розкрити творчий потенціал. Вищезазначені здобутки - це результат цілеспрямованої спільної діяльності педагогічних колективів та учнів. Побажаємо всім учасникам цього складного, копіткого, але цікавого процесу подальших успіхів та перемог.