Творчість учителя—місточок до дитячих душ

18 лист. 2015
Творчість учителя—місточок до дитячих душ

Олена Леонідівна Накалюжна—неординарна творча особистість, для якої притаманний дух пошуку, горіння душі, любов до учительської справи. Ось уже 38 років навчає, виховує, запалює вогник людяності в душах дітей, розвиває потребу читати. Від духовних надбань у літературі до величі душі—під таким гаслом було проведено багато уроків Олени Леонідівни.

Цього разу вчителі району відвідали під час чергового засідання МО уроки літератури за книгою О. Горпинич, І. Кушніренка “Література Гуляйпільського краю”, тема —”Зустріч з поетом В.Д. Куторницьким”. Учитель ознайомила учнів з життєвим шляхом Віктора Дмитровича, показала багатогранність його таланту, розвивала навички виразного читання поетичних творів, вміння аналізувати вірші, самостійно добирати інформацію. Переглянули відео і ніби відчули присутність Поета на уроці. Колеги побачили набір методів, нестандартних прийомів роботи, педагогічних знахідок, використання яких сприяло розкриттю учнів як особистості.

Школярі декламували вірші, читала й Олена Леонідівна, співали пісень, лунала музика—все це створювало позитивний емоційний настрій, урок перетворився на естетичне дійство, на якому навчалися, розвивалися, виховувалися.

“Вміє вчити той, хто вчить цікаво, хто викладає свій пердмет…. Так, щоб в душі учня зазвучали струни у відповідь і ні на    хвилину не засинала його допитливість”. Цей вислів А. Ейнштейна повністю відповідає педагогічним поглядам Олени Леонідівни. Школярі дарували квіти й слова подяки автору книги О.І. Горпинич, яка брала участь у роботі семінару.

Дослухаючись голосу власного серця, Олена Леонідівна вибрала саме таку тему, бо твори В.Д. Куторницького стали місточком між розумом й душею учнів, учителя, автора. Учитель змогла “оживити” процес спілкування з Поетом, увічнити пам’ять про людину, яку вважала своїм Майстром. А комп’ятерна презентація “Етюди про В.Д. Куторницького”, де були спогади його колег, друзів доповнили образ поета.

Схвально відгукувалися вчителі про урок О.Л. Накалюжної, високо оцінили її роботу директор Загорулько Світлана Володимирівна, завуч Лариса Анатоліївна Підвальна.

Учителі району поклали живі квіти до меморіальної дошки із зображенням портрету В.Д. Куторницького, згадали його теплим словом й пом’янули хвилиною мовчання”.

Що корисного запозичили колеги з досвіду О.Л. Накалюжної?

Головною “таємницею” в повсякденній наполегливій праці Олени Леонідівни є співпраця з учнями. Під керівництвом учителя діти опрацьовують свою частину роботи, підбирають факти, приклади, потім разом узагальнюють, систематизують. Учитель використовує індивідуальну й кооперативно-групову форми роботи. Віримо, що урок цієї безмежної поваги до колеги, до Вчителя, Поета не пройшов повз душі учнів.

Олено Леонідівно! Нехай завжди з Вами буде Слово—добре, чисте, світле, сказане мудрою людиною, нехай зберігає воно теплоту Вашого серця. Працюйте, бо поки людина працює—вона живе.

Кієнко Т.Г., керівник РМО учителів російської мови, зарубіжної літератури