Розширене засідання РМО вчителів початкових класів та вихователів ГПД

18 груд. 2015
Розширене засідання РМО вчителів початкових класів та вихователів ГПД

Ми живемо у третьому тисячолітті, у динамічному світі, що дуже швидко змінюється. Ці зміни стосуються усіх сфер нашого буття: техніки, що нас оточує, політики, яку проводять світові держави, цінностей, на які орієнтуються люди і, звичайно, – освіта.
Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили орієнтації в галузі освіти. Ми не повинні забувати про те, що сучасні діти не такі, якими були ми, отже, вони потребують від теперішнього навчання чогось нового. Те, що було потрібним учора, не є актуальним сьогодні. Таким чином, зміни в суспільному житті й свідомості вимагають від нас, педагогів, визначити нову мету навчання та виховання.
Тому одним із обов’язків педагогічних працівників є постійне підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури. Реалізації цього значною мірою сприяє організація методичної роботи.
18 грудня 2015 року на базі КЗ «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» відбулося розширене засідання РМО вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня «Сучасний урок в контексті інноваційного підходу».
Учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом роботи вчителів початкових класів СЗОШ та відвідати їх уроки.
Жила В.Г. на кожному уроці доводить до свідомості учнів всі умови правильного виконання роботи і завдань. Для активізації пізнавальної діяльності учнів вміло використовує прийоми особистісно зорієнтованого спілкування: планування і обговорення роботи, виконання завдань на вибір, що і продемонструвала під час інтегрованого уроку з української мови та природознавства «Велика буква у назвах міст, сіл, річок, вулиць, площ. Природа рідного краю» (2 кл.).
Вчитель початкових класів Харченко М.О. під час навчального процесу використовує методи, які направлені на організацію роботи учнів для самостійного здобуття знань, формування навичок та умінь у процесі активної пізнавальної діяльності. Це: рольові ігри, інсценізації, імітація явища дійсності, розв’язання ситуаційних задач. Постійну вагу приділяє роботі з розвитку навичок читання, каліграфічного письма, усного рахунку. Уміє лаконічно, образно й виразно подати навчальний матеріал. Ефективно застосовує на уроках різноманітні презентації. Задоволені залишились вчителі від перегляду уроку літературного читання в 3 класі на тему «Байки. Л.Глібов “Коник-стрибунець”.
Бондарук В.Д. - педагог із високим рівнем професіоналізму. Вчитель володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує в організації навчально – виховного процесу в початковій школі та широким спектром стратегій навчання. Вміє продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, активно впроваджує форми та методи організації навчально – виховного процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів. Схвальні відгуки від учасників семінару отримала Валентина Дмитрівна про проведення уроку математики в 4 класі на тему «Швидкість. Відстань. Час».
Логічним завершенням практичної частини семінару став виховний захід «Дорогою добра».
Козачок А.С. – вихователь групи продовженого дня, молодий спеціаліст. Працює над науково-методичною проблемою “Ігрова діяльність школярів у групі продовженого дня”.
Розвиває в учнів навички самообслуговування, культури та гігієни поведінки в їдальні, вчить шанувати працю поварів та обслуговуючого персоналу. Велику увагу приділяє формуванню в учнів ціннісних орієнтацій, про що засвідчив виховний захід, проведений вихователем.
Педагоги стали учасниками психолого-педагогічного практикуму “Самореабілітація як засіб збереження психічного та фізичного здоро’вя педагогів” (впровадження адаптивних антистресових психотехнологій), проведеного практичним психологом даного закладу Сіріньок С.В.
Учасники семінару ще раз переконались у тому, що формування навчальних та пізнавальних здібностей молодших школярів розвивається в процесі наполегливої систематичної діяльності вчителя і учнів, а це робота не одного дня, а щоденної праці всіх учасників навчально-виховного процесу.