Майстерність вчителя

4 груд. 2015
Майстерність вчителя

4 грудня 2015 року в Мирненській ЗОШ вчителем української мови і літератури Бончевою Іриною Леонідівною в 9 класі був проведений відкритий урок за темою: «І.П. Котляревський «Наталка Полтавка. Наталка, як уособлення кращих рис української жінки». На уроці були присутні: методист РМК Горпинич Оксана Іванівна, керівник методичного об’єднання вчителів української мови і літератури Макєєва Оксана Володимирівна, вчитель української мови і літератури Комсомольської ЗОШ Підвальна Лариса Анатоліївна, молодий спеціаліст Малинівської ЗОШ Буряк Яна Миколаївна, адміністрація школи, педагогічний колектив та батьки учнів.
Епіграфом уроку були взяті слова Г. Сковороди: «Щасливий той, хто має змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватися». Кабінет був оформлений в стилі української світлиці, учні одягнені в українські національні костюми. Проблемне питання, яке прослідковувалося протягом всього уроку, озвучувалось так: «Чи може бути Наталка ідеалом для сучасної української жінки?»
Вчителем Бончевою І.Л. була використана мультимедійна презентація.
Під час проведення уроку вчитель використовувала такі інтерактивні технології:
  1. Метод гронування.
  2. Складання сенкану.
  3. Колективна робота. Складання пісенного портрета Наталки.
  4. Інтерактивна гра «Мікрофон».
  5. Методи «Займи позицію», «Незакінчене речення».
  6. Проведення паралелі між минулим і сучасним.
  7. Простежувалися міжпредметні зв’язки з історією, географією, музичним мистецтвом, інформатикою, українською мовою.
  8. Виконання пісні Наталки Полтавки ученицею Затіркою Ярославою.
  9. Сценка-діалог.
Мова вчителя Бончевої І.Л. була збагачена крилатими висловами, афоризмами, народним фольклором.
Протягом 19 років роботи в Мирненській ЗОШ Бончева Ірина Леонідівна зарекомендувала себе, як відверта, порядна і надійна людина, чудовий організатор, талановитий, небайдужий класний керівник, здатний втілити в життя найсміливіші проекти, яка ніколи не належить собі, своїм інтересам чи забаганкам. Ерудована, дипломатична, обдарована, творча, залюблена в рідну мову Ірина Леонідівна приділяє велику увагу урізноманітненню форм подачі матеріалу. Уміє цінувати свій час і вчить учнів раціонально користуватися кожною хвилиною. Саме вона вміє посіяти в серці вихованців зерна любові і співпереживання на все життя. Саме завдяки такій вчительці учні кожного дня дізнаються щось цікаве і неповторне. На кожен урок несе багато нового, раніше незвіданого і незнаного. Завжди зацікавлена, творча, звитяжна.
Тисячу разів мав рацію К.Д. Ушинський, коли говорив: «Якщо ви правильно виберете свій труд і вкладете в нього свою душу, то щастя само відшукає Вас». І я впевнена, що немає вищого щастя для Ірини Леонідівни, як працювати заради дітей і віддавати їм своє серце. В дітях велика місія вчительки і сенс всього її життя, адже і поклик, і сумління, і веління власної совісті беззастережно і назавжди віддає дітям, школі, педагогіці. А все , що робиться з любов’ю і разом з дітьми приречене на успіх. Таким і є життєве і педагогічне кредо вчителя української мови і літератури Бончевої Ірини Леонідівни.
Л.П. Кульбачна,заступник директора Мирненської ЗОШ