Компетентнісний підхід до освіти – школа власної життєтворчості випускника

11 груд. 2015
Компетентнісний підхід до освіти –школа власної життєтворчості випускника

Доброю практикою для педагогічного колективу стало проведення на базі колегіуму районних заходів для різних категорій учасників навчально-виховного процесу з метою висвітлення досвіду роботи з реалізації Програми розвитку «Школа життєтворчого навчання». Не винятком став і поточний навчальний рік.
11 грудня 2015 року нашими гостями були заступники директорів з навчально-виховної роботи, практичні психологи та молоді спеціалісти загальноосвітніх навчальних закладів району, методисти РМК. Вони стали учасниками семінару на тему «Компетентнісний підхід до освіти – школа власної життєтворчості випускника», в ході якого мали змогу ознайомитися з організацією управлінської діяльності, напрацюваннями педколективу в рамках роботи над науково-методичними проблемами «Формування життєтворчої компетентності як шлях до успішної самореалізації особистості» та «Виховання соціальної та особистісної компетенцій колегіантів як запорука формування життєтворчої особистості».
Працюючи в трьох групах, учасники методичного заходу впродовж першої години відвідали:
  • урок засвоєння нових знань з математики у 7-А класі на тему «Взаємне розміщення прямих на площині» вчителя вищої кваліфікаційної категорії, магістра, «“старшого вчителя» Людмили Вікторівни Сидоренко;
  • урок систематизації та узагальнення знань, умінь і навичок з англійської мови у 9-Б класі на тему «Покупки. В універмазі» вчителя першої кваліфікаційної категорії Тетяни Володимирівни Горпинич;
  • комбінований урок біології в 11-А класі на тему «Ембріотехнології. Клонування» вчителя першої кваліфікаційної категорії Віти Миколаївни Коби.
На наступному етапі роботи відкриті заняття факультативів для молодших підлітків провели практичний психолог Наталія Юріївна Сахно на тему «Слухати – розуміти – взаємодіяти» (факультатив «Психологія спілкування», 7-Б клас), та вчитель математики Л.В. Сидоренко на тему «Стрічка Мебіуса» (факультатив «Історія математики», 7-А клас, а також комбінований урок основ здоров'я у 5-А класі на тему «Вплив телебачення і комп’ютера на здоров’я. Практична діяльність. Розробка пам’ятки щодо перегляду телепередач, користування комп’ютером».
Після обговорення відкритих уроків та заходів, які отримали високу оцінку присутніх, учасники семінару мали змогу ознайомитися з організацією та результативністю управлінської діяльності та методичної роботи у навчальному закладі з теми «Програма розвитку колегіуму «Школа життєтворчого навчання» - в дії», яку представили директор колегіуму Людмила Валентинівна Лопатіна та заступник з науково-методичної роботи Тетяна Миколаївна Лапіна.
На завершення заступники директорів та практичні психологи стали безпосередніми учасниками тренінгового заняття «Профілактика професійного вигорання», яке провела Н.Ю.Сахно.
Впевнена, що участь у цьому семінарі сприяла зростанню фахової майстерності всіх його учасників — і гостей, і господарів. Кожний ще раз переконався у важливості здійснення компетентнісного підходу у формуванні життєтворчої особистості школяра.
Лапіна Т.М., заступник директора з НМР Гуляйпільського колегіуму «Лідер»