Відкриття географічного майданчика—визначна подія

25 серп. 2015
Відкриття географічного майданчика—визначна подія

У сучасному освітньому просторі відбувається перехід від інформаційної моделі навчання до особистісно-зорієнтованої, від школи пам`яті до школи мислення та дії. У зв’язку з цим, одним із головних завдань шкільного екологічного краєзнавства є формування такої ключової компетенції як готовність учнів використовувати засвоєні знання та уміння в реальному житті для вирішення практичних завдань. Навчальний процес сьогодні має бути побудований так, щоб знання стали фундаментом практичної діяльності. Реалізація змісту географічної освіти сучасної школи має на меті проведення практичних робіт, спостережень, екскурсій.
У серпні 2015 року сталася визначна подія в освітньому географічному середовищі району - на базі Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відкрився географічний майданчик – єдиний у районі, а, можливо, й в області. Відбулося це за ініціативи і лише завдяки дієвій наполегливості Науменка В.П., директора закладу. Саме натхненною розповіддю Віктора Павловича про те, як збирався по крихітці цінний матеріал майданчика, який стане у нагоді не лише географам, а й математикам та астрономам, почалося районне методичне об’єднання вчителів географії, на якому із задоволенням побували також і методисти РМК. Директор наголосив на значенні даного майданчика для школярів та педагогів, розповів про плани на майбутнє щодо його дооблаштування.
Керівник РМО вчителів географії Добрознай І.С. звернула увагу на те, що теоретично географія вчиться важко, і знання мають підкріплюватися польовими дослідженнями, які діти будуть проводити на майданчику.
Приємним здивуванням для присутніх стала екскурсія майданчиком, майстер-клас з практичного використання приладів географічного майданчика, який представив на розсуд колег Заїченко С.І., вчитель географії Мирненського НВК.
Шкільний географічний майданчик – це географічна лабораторія під відкритим небом, головними завданням якого є:
  • формування географічних уявлень, понять та закономірностей;
  • прищеплення інтересу до вивчення географічних закономірностей через проведення дослідів, експериментів та дослідницьких робіт;
  • прищеплення навику ведення метеорологічних спостережень.
Таким чином, робота на географічному майданчику дає змогу перейти в педагогічній діяльності від безпосередньої передачі інформації до активної діяльності. І дуже добре, що у географів району з’явилася змога працювати з таким цінним надбанням, як географічний майданчик. А господарі спеціалізованої школи запевняють, що із радістю нададуть можливість педагогам інших навчальних закладів скористатися даним майданчиком для проведення уроків та позаурочних заходів.