Семінар - тренінг для вчителів основ здоров’я та класних керівників

20 вер. 2015
Семінар - тренінг для вчителів основ здоров’я та класних керівників

У вересні 2015 року на базі КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» проведено семінар-тренінг на тему «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної освіти України», метою якого було формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної освіти, закріплення і систематизація отриманих знань про шляхи передачі ВІЛ\СНІДу та способи їхнього попередження.
Школа є інституцією, яка забезпечує масове охоплення дітей та молоді. У системі шкільної освіти вчителі є авторитетами, які справляють великий вплив на формування думки учнів. Для того, щоб у навчальному закладі уможливити створення сприятливого середовища для перебування та навчання ВІЛ-позитивних дітей і молоді, насамперед слід сформувати розуміння та толерантність з боку вчителів до цих дітей. В Україні з 2005 року розпочалось розроблення та впровадження профілактичних освітніх програм формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ для початкової, основної і старшої школи - «Основи здоров’я» та «Школа проти СНІДу». В рамках цього проекту важливим компонентом є підготовка педагогів (педагоги початкової школи, педагоги основної школи, які викладають предмет «Основи здоров’я», педагоги старшої школи відповідного фаху). Головна мета підготовки вчителів «Школи проти СНІДу» полягає в тому, щоб отримати вичерпну інформацію з проблеми ВІЛ/СНІДу; оволодіти змістом і методами проведення тренінгових занять для учнів; чітко дотримуватися технології впровадження проекту в школі. Однак є низка причин, які свідчать про необхідність впровадження тренінгу «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної освіти»:
  • вибіркове охоплення педагогів - учасників курсів «Основи здоров’я» та «Школа проти СНІДу»;
  • відсутність у програмі підготовки практичних частин, які спрямовані на формування розуміння педагогами понять «стигма» і «дискримінація» та зміни ставлення до ВІЛ-позитивних дітей;
  • невелика кількість навчальних годин, присвячених темі «Стигма та дискримінація», у вищезазначених курсах. У рамках курсу «Основи здоров’я» темі ВІЛ/СНІДу присвячено 4 заняття (по одному в 5-му, 6-му, 8-му та 9-му класах), а темі «Стигма і дискримінація» – 3 заняття (по одному в 5-му, 7-му та 9-му класах). У рамках факультативного курсу «Школа проти СНІДу» темі «Стигма та дискримінація» присвячено 4 заняття (по 2 у 8–9-му та 10–11-му класах).
Тренінг передбачав групову та індивідуальну роботу слухачів, проведення презентацій, дискусій і рольових ігор, анкетування учасників. Такі навчальні методи сприятимуть кращому та більш повному розумінню учасниками матеріалу тренінгу.
Минка Г.А., методист РМК