ЮІР – це звучить гордо!

26 трав. 2015
ЮІР – це звучить гордо!

Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму на сьогоднішній день залишається однією з актуальних в сучасному світі. В її розв'язанні беруть участь як представники ДАІ, вчителі шкіл, так і самі школярі. Тому у більшості навчальних закладів створюються загони юних інспекторів руху (ЮІР). Основне завдання діяльності ЮІР – залучення в цілеспрямовану і систематичну роботу учнів, вчителів, батьків та громадськість. Адже не дарма одним з найважливіших чинників модернізації освіти є соціальне партнерство. Загони ЮІР – це добровільні об'єднання учнів шкіл, які створюються з метою виховання у них громадянськості, високої загальної культури, колективізму, широкого залучення учнів до організації пропаганди безпечної поведінки на дорозі серед підлітків і дітей молодшого шкільного віку. Однією з ефективних форм профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму є організація та проведення масових заходів, які сприяють розвитку мотивації у дітей і підлітків до дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах. Приміром, під керівництвом відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської райдержадміністрації спільно з ВДАІ по обслуговуванню Пологівського та Гуляйпільського районів та районної організації Товариства Червоного Хреста щорічно проводиться районний та зональний етапи Всеукраїнського огляду –конкурсу ЮІР.
Діяльність загонів ЮІР навчальних закладів району можна визначити трьома девізами: Вивчи ПДР сам! Навчи ПДР своїх однолітків! Нагадай дорослим про культуру дорожнього руху!
Членами загонів була виконана величезна робота: це вивчення правил безпечного дорожнього руху, засвоєння практичних знань з надання першої невідкладної санітарної допомоги потерпілому при ДТП, участь в патрулюванні на вулицях щодо дотримання ПРАВИЛ дорожнього руху, створення стендів «ЮІР в дії», випуск стінгазет, листівок «За безпеку руху», проведення бесід, вікторин, КВК, постановка вистав, проведення конкурсів малюнків молодших школярів на тему безпеки руху. Учасник загону ЮІР може бути і організатором, і художником, і музикантом, і журналістом, і актором, і режисером, і звукооператором, і оформлювачем, але насамперед, - знавцем Правил дорожнього руху. Районний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу «ЮІР-2015» було проведено, вже традиційно, на базі Гуляйпільської СЗОШ (директор Віктор Науменко), в якому прийняли участь команди 7 загальноосвітніх навчальних закладів району.
Кращими в знаннях Правил дорожнього руху були юірівці Гуляйпільської СЗОШ (керівник Вербицька Л.О.). У конкурсі першої медичної допомоги кращі знання продемонстрували учні Гуляйпільської ЗОШ №1 (керівник Фомінова А.М.), Гуляйпільської СЗОШ, Новозлатопільської ЗОШ (керівник Шевченко В.М.) та Успенівської ЗОШ (керівник Возна Н.М.).
Кращими регулювальниками стали члени загону ЮІР Новозлатопільської ЗОШ та учні Гуляйпільської ЗОШ №1. У велоестафеті перемогу виборола команда Гуляйпільської СЗОШ. Одним із основних етапів зльоту був конкурс «Юний пропагандист», перемогу в якому виборола команда Гуляйпільської СЗОШ. У своїх виступах агітбригади пояснювали важливість знаків для безпеки учасників дорожнього руху, як водіїв, так і пішоходів, розкривали історію створення правил дорожнього руху, їх значення у житті кожної людини. ЮІРівці співали тематичні пісні, виконували хореографічні композиції, показували оригінальні віршовані сценки та соціальні реклами.
За результатами всіх конкурсів перше місце в районному огляді-конкурсі «ЮІР - 2015» посіла команда Гуляйпільської СЗОШ, друге – команда Гуляйпільської ЗОШ №1, третє – команда Верхньотерсянської ЗОШ (керівник Білан С.І.). Команди-переможці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту.
У зональних змаганнях змагалися команди Гуляйпільського району (Гуляйпільська СЗОШ), Оріхівського та м. Токмака.
За результатами всіх конкурсів переможцями стали вихованці Гуляйпільської СЗОШ, на другому місці – команда Оріхівського району, на третьому – м. Токмак.
Команди-переможці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту та солодкими подарунками від ВДАІ по обслуговуванню Пологівського та Гуляйпільського районів.
Склад команди-переможниці «Фортуна» може похвалитися талановитими, цілеспрямованими, відповідальними, ерудованими учасниками: це Сегеда Анастасія, Сегеда Олександр, Горобець Максим, Єрмак В’ячеслав, Лук’яшко Віта, Штепа Валентина, Зінченко Олександра, Онищенко Владислав, Василевський Гліб, Нялка Михайло, які захищали честь району в обласному етапі ХХХІХ Всеукраїнського огляду-конкурсу “ЮІР-2015 в м. Запоріжжя 27 травня 2015 року.
Хочеться подякувати за тісну співпрацю, підтримку та підготовку змагань майору міліції Євгену Гриню, голові районної організації Товариства Червоного Хреста Марині Ігнатович, директору Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи Віктору Науменку, членам суддівської колегії та всім керівникам загонів ЮІР, за роботу, яку проводять серед підростаючого покоління.
Життя не стоїть на місці. Юірівський рух збагачується новими напрямами роботи, стає ще більш масовим, цікавим і корисним. Учні, які носять горде звання «Юний інспектор руху», виростають гідними громадянами своєї Вітчизни, служать провідником ідей доброчесного способу життя, шанобливого ставлення до оточуючих, стають гідною зміною тим, хто сьогодні забезпечує порядок і безпеку на наших дорогах.
Ні в кого не виникає сумніву, що найголовніше – це життя наших дітей. Яку б ми не давали освіту, але обов’язково має бути виховання, одним із аспектів якого – саме безпечне поводження на дорогах. Якщо ми виховаємо в дітях повагу до учасників дорожнього руху і до людей, то більше буде цінуватися життя, більш приємним буде спілкування на дорогах, і кращими будуть стосунки людей.
Справжнім лейтмотивом огляду-конкурсу можна обрати вислів з виступу «Давайте перемогою назвем безпечне і збережене життя!»
Олена Ілієнко, методист РМК