Семінар вчителів початкових класів

20 трав. 2015
Семінар вчителів початкових класів

Може, маленька дитина повторює те, що було вже зроблено,
створено іншими людьми, але якщо це діяння – плід її
власних зусиль, - вона творець;
її розумова діяльність – творчість.
В. О. Сухомлинський
Сьогодні, в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України, постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання, мета якої – формувати конкурентно здібну, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення.
Проголосивши людину найвищою цінністю, наша держава стала на шлях втілення гуманістичних ідей у педагогічну теорію і практику. Тому навчання у сучасній школі має забезпечувати оптимальні передумови для самореалізації особистості школяра, розкриття усіх закладених у ній природних задатків, її здатності до свободи, відповідальності й творчості. Розвиток творчих здібностей має бути невід’ємною умовою змісту усіх навчальних предметів початкової школи, органічно доповнювати навчальний процес, щоб забезпечити єдність знань, умінь і навичок учнів та їхніх творчих можливостей.
Тому актуальним було проведення семінару-практикуму для вчителів початкових класів на тему «Розвиток творчих здібностей молодших школярів», який пройшов на базі Гуляйпільської ЗОШ №1. Метою семінару було: показати ефективність методів і форм інноваційних технологій у розвитку інтелектуальних і творчих здібностей молодших школярів, поділитися досвідом впровадження традиційних і інноваційних форм діяльності вчителями початкових класів.
З питанням «Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів» перед учасниками семінару виступила заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1 Притула І.М. Досвідом роботи над проблемою «Розвиток креативності молодших школярів засобами інноваційних технологій в сучасній освіті» поділилась вчитель початкових класів колегіуму «Лідер» Самовол Л.І. Психологічні аспекти розвитку творчості молодших школярів розкрила практичний психолог ЗОШ №1 Юдковська В.В.
Під час практичної частини семінару вчителі відвідали урок природознавства в 2 класі на тему «Природа влітку», який провела вчитель початкових класів ЗОШ №1 Смола Л.І.
Так учасники семінару прийшли до висновку, що творчість – важлива складова системи виховання, в ній узагальнено весь життєвий досвід дитини – чуттєвий, ціннісний, моральний, естетичний, пізнавальний, трудовий. Вона лежить в основі успішного засвоєння нових знань, умінь та навичок, саме тому так важливо сформувати у дітей основи творчості.
Людмила Река, методист РМК