Підсумки роботи психологічної служби району за 2014-2015 навчальний рік

15 черв. 2015
Підсумки роботи психологічної служби району за 2014-2015 навчальний рік

Станом на травень у школах району працює 6 практичних психологів.
Протягом минулого навчального року у соціально-психологічних дослідженнях взяли участь 2057 осіб, у групових консультаціях – 1505 осіб.
На індивідуальні консультації звернулися на 60% осіб більше, ніж у минулому навчальному році (1612 проти 1035 осіб). Протягом року значно побільшало звернень до практичних психологів внаслідок ситуації в країні – це розлади в емоційно-вольовій сфері дітей та дорослих (тривоги, страхи, посттравматичні стресові розлади, тощо).
У розподілі годин робочого часу практичних психологів за напрямками роботи спостерігається позитивна тенденція до збільшення корекційно–розвивальної роботи з учнями за рахунок зменшення діагностичної. Так, індивідуальною корекційною роботою охоплено 407 учнів проти 318 у минулому році, груповою - 1280 (проти 1154 дітей у 2013-2014 навчальному році). Загалом, охоплення корекційною роботою учнів зросло на 15 %.
На жаль продовжується зниження охоплення дітей у гуртках та факультативах психологічного спрямування. У минулому році у роботі гуртків було задіяно 196 дітей, а у 2014-2015 – 143 дитини, тобто показник охоплення знизився на 37%.
Каталог передового педагогічного досвіду району поповнили напрацювання практичних психологів:
Профорієнтаційно-мотиваційний тренінг на тему «Зроби крок до успіху! Обери свій професійний шлях» комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради Юдковська Вікторія Василівна
Психолого-педагогічний семінар «Психолого-педагогічне забезпечення впровадження ІКТ в навчально-виховний процес» практичний психолог КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Гуляйпільської районної ради Нарижна Ірина Євгеніївна;
Досвід роботи «Організація діагностико-корекційної роботи з учасниками навчально-виховного процесу засобами арт-терапії» практичний психолог комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради Сіріньок Світлана Володимирівна;
Творчий звіт «Робота психолога з обдарованими: секрети успішної особистості (за матеріалами робіт учнів – учасників МАН)» практичний психолог комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської районної ради Сахно Наталія Юріївна.
Традиційно, вже четвертий рік поспіль практичним психологом Гуляйпільської ЗОШ №1 Юдковською В.В. підготовлено 2 учнів - переможців обласних етапів конкурсів учнівських робіт МАН за секцією «Психологія» та олімпіади з педагогіки та психології.
Людмила Абраменко, методист РМК