Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

20 квіт. 2016
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

Створити дітям умови для успіху, збудити в їхніх серцях почуття власної гідності — це перша заповідь виховання. У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони нічого не варті.
В. Сухомлинський
20 квітня 2016 року на базі Гуляйпільського колегіуму «Лідер» відбулося засідання районного постійно діючого семінару громадських інспекторів з охорони дитинства на тему: «Організаційно-методична робота з педагогами щодо створення умов для формування в учнів ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей».
У семінарі взяли участь методист РМК Ілієнко О.Б. та громадські інспектори з охорони дитинства ЗНЗ та ДНЗ району. В ході засідання були обговорені питання: «Історичний аспект та процес формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей» (Ілієнко О.Б., методист РМК), «Соціально-педагогічна робота з сім’ями, дітьми та молоддю» (Лапіна Т.М., громадський інспектор Гуляйпільського колегіуму «Лідер»).
Громадські інспектори Гуляйпільської ЗОШ №2 Нарижна І.Є., Комсомольського ДНЗ «Казка» Новікова К.П. та Полтавського ДНЗ «Віночок» Козимір В. Є. поділилися досвідом своєї роботи щодо сімейного виховання під час навчально-виховного процесу в даних навчальних закладах (проведення психологічних тренінгів, співбесід для сімей, де виникли проблеми у відносинах між батьками та дітьми; проведення спільних походів, поїздок, екскурсій; залучення батьківського комітету до проведення батьківських зборів).
По закінченню семінару прийшли до висновку, що з плином часу педагогічні знання і освітня практика пройшли деяку еволюцію, але завдання школи, вчителя не змінилося. Якщо ти Вчитель від Бога, за покликанням, то обов’язково в своїй педагогічній діяльності будеш керуватися принципом: «Виховання доброї, чуйної, люблячої, доброзичливої людини понад усе!». І саме цей принцип лежить в основі формування в учнів ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей.
Ілієнко О.Б., методист РМК