Вчити та знати правила дорожнього руху – це сучасно та поважно!

27 квіт. 2016
Вчити та знати правила дорожнього руху – це сучасно та поважно!

Весна – це пробудження природи і початок нового життя. Життя, у свою чергу, – це постійний рух, рух вперед, до чогось нового і на шаленій швидкості. У сучасних умовах збільшення інтенсивності дорожнього руху, але, разом з тим, відставання транспортної культури і дисципліни учасників дорожнього руху, робота з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму стала одним з основних напрямків діяльності навчальних закладів.
Навчання дітей правилам дорожнього руху треба починати в ранньому віці. Знання дорожньої азбуки для дитини не менш важливе, ніж уміння писати і читати. Адже від цього залежить її життя.
Саме з метою залучення широкого загалу юних інспекторів до участі у роботі по запобіганню дитячого дорожньо-транспортного травматизму, організації змістовного дозвілля школярів та молоді, забезпечення всебічного розвитку молодого покоління відділом освіти, молоді та спорту Гуляйпільської райдержадміністрації 27 квітня 2016 року проведено районний етап огляду-конкурсу «ЮІР-2016» на базі Гуляйпільської СЗОШ (директор Віктор Науменко).
Цього року в конкурсі прийняли участь команди 8 навчальних закладів району: Гуляйпільської ЗОШ №1 (директор Каткова Л.Є.), Гуляйпільської ЗОШ №2 (директор Якименко О.П.), Гуляйпільської СЗОШ, Гуляйпільського колегіуму «Лідер» (директор Лопатіна Л.В.), Верхньотерсянської ЗОШ (директор Застрожніков В.Л.), Темирівської ЗОШ (директор Морозов М.О.), Новозлатопільської ЗОШ (директор Поляков П.В.) та Успенівської ЗОШ (директор Буряк І.Г.).
Розпочалися змагання з урочистого відкриття, привітання учасників зльоту старшим інспектором дорожньо-патрульної поліції Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області Тюренковим Олександром Валентиновичем та побажання успіхів у змаганні.
Під час змагань вирували емоції. Кожен прагнув перемогти, тому намагався побороти усі бар’єри та показати свої кращі знання із правил дорожнього руху. І хоча не всім учасникам вдалося без помилок пройти етапи конкурсу, але вони не здавались і з новими силами та ще з більшою завзятістю бралися вирішувати нові завдання.
Максимум зусиль доклав загін «101» Гуляйпільської СЗОШ під керівництвом Людмили Вербицької. Учні старанно та наполегливо вибороли перші місця майже в усіх конкурсах! Тому не дивно, що саме ця злагоджена та дружна команда посіла перше місце. Також відзначилась команда ЮІР Новозлатопільської ЗОШ (керівник Оксана Сємак), яка здобула ІІ місце у змаганнях. Здивувала та одночасно порадувала команда ЮІР Гуляйпільської ЗОШ №1 (керівник Антоніна Фомінова), яка терпляче та старанно пройшла всі етапи змагань та увірвалась у трійку лідерів, виборовши «Бронзову нагороду». Усі переможці були відзначені грамотами відділу освіти, молоді та спорту.
Завершилося свято веселим феєрверком дитячих усмішок команд-переможців. Всі присутні на святі - і дорослі, і діти - отримали заряд позитивної енергії, сплеск емоцій і гарний настрій.
Діяльність загону ЮІР Гуляйпільської СЗОШ можна визначити трьома девізами: Вивчи ПДР сам! Навчи ПДР своїх однолітків! Нагадай дорослим про культуру дорожнього руху! Склад команди кожен рік повинен змінюватися – такі правила загонів ЮІР. До складу команди ЮІР «101» входять талановиті, цілеспрямовані, відповідальні, ерудовані учасники: Анастасія Сегеда, Анастасія Дідковська, Олександра Зінченко, Владислава Оленець, Єлизавета Тихенко, Михайло Нялка, Владислав Огієнко, Олександр Заборський, Владислав Мелещенко, Олександр Гришаєв.
Хочеться подякувати за тісну співпрацю, підтримку та підготовку змагань старшому інспектору дорожньо-патрульної поліції Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області Тюренкову Олександру Валентиновичу, голові районної організації Товариства Червоного Хреста Марині Ігнатович, директору Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи Віктору Науменку та всім керівникам загонів ЮІР за роботу, яку проводять серед підростаючого покоління.
Ні в кого не виникає сумніву, що найголовніше – це життя наших дітей. Яку б ми не давали освіту, але обов’язково має бути виховання, одним із аспектів якого – саме безпечне поводження на дорогах. Якщо ми виховаємо в дітях повагу до учасників дорожнього руху і до людей, то більше буде цінуватися життя, більш приємним буде спілкування на дорогах, і кращими будуть стосунки людей.
Закликаю дітей не ігнорувати, а вивчати і дотримуватись Правил дорожнього руху, навчати одне одного правилам поведінки на дорозі та прислухатися до порад батьків та вчителів, що допоможе запобігти багатьом трагедіям на дорозі.
Ілієнко О.Б., методист РМК