Енергозберігаючі технології в освітній галузі

7 бер. 2017
Енергозберігаючі технології в освітній галузі

Питання енергозбереження – одне з найактуальніших у сучасних умовах господарювання. Особливо гостро воно постає з настанням опалювального сезону. Цю проблему ефективно вирішено у Верхньотерсянській загальноосвітній школі. Саме тому 2 березня 2017 року на базі закладу відбувся районний семінар для директорів шкіл на тему: «Впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти Гуляйпільського району».

Перед присутніми виступив Застрожніков В.Л., директор КЗ «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради, який поділився досвідом з питання енергозбереження. З гордістю розповідав, що у 2015 році котельня Верхньотерсянської ЗОШ переведена на альтернативне паливо. Верхньотерсянська сільська рада придбала для школи котел на альтернативному паливі вартістю 130 тис. грн. та потужністю 300 кВт. ТОВ «Агро-Континент» подарувало навчальному закладу другий котел на альтернативному паливі потужністю 75 кВт та допомогло в підключенні котлів до мережі теплопостачання. Одночасно була замінена теплотраса на сучасну пластикову. Для стабільної роботи котлів та запобігання аварій товариство встановило безперебійне живлення електроенергії. В спортивному залі встановлено сучасне високоефективне опалення. Шкільна бібліотека була відремонтована товариством з утепленням стін і стелі. Кожного року товариство виділяє близько 100 тис. грн. на приведення шкільних приміщень в належний стан. Під час ремонтів використовуються енергозберігаючі технології, утеплюються стеля і зовнішні стіни. Після ремонту температура в класах підвищується на 3-4 градуси при тих же затратах енергоносіїв. Так, у минулому році в шкільній котельні було спалено 77 тон брикетів на суму 104 тис. грн. Крім заміни котлів було проведено заміну насосної групи в котельні. В минулому році котельня використала 7600 кВт енергії на суму 16300 грн. У відремонтовані класи товариство закуповує повний комплект нових шкільних меблів. В грудні 2016 року за рахунок коштів сільської та районної рад було завершено заміну 38 вікон в шкільних коридорах і спортивному залі. «Лише спільними зусиллями районної ради, районної державної адміністрації, відділу освіти, молоді та спорту, сільської ради, місцевого товариства можна досягти бажаних результатів», - підсумував Застрожнков В.Л.

Власним досвідом з питання впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти поділилися Загорулько С.В., директор КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ  ступенів» та Поляков П.В., директор КЗ «Новозлатопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради.

Бут Р.С., начальник відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської РДА, проаналізував стан впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти Гуляйпільського району, поставив нові завдання перед керівниками шкіл. Роман Сергійович подякував директору ТОВ «Агро-Континент» Щербині В.Б., сільському голові Тютюннику В.В. за підтримку закладу освіти, відзначив якісну та злагоджену роботу Застрожнікова В.Л., директора Верхньотерсянської ЗОШ, та всього педагогічного колективу.

Ольхова Л.І., завідуюча районним методичним кабінетом