Літній відпочинок дітей

30 трав. 2017
Літо - час оздоровлення та відпочинку. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Як відірвати дитину від комп’ютера, і зробити канікули насиченими, безпечними і повноцінними?

Літо - відмінний час поповнити сили, зарядитися енергією і відпочити. Щоб літо пройшло ефективно, важливо все як слід спланувати і втілити свій план в життя. Де б дитина не перебувала їй потрібно дотримуватися режиму дня,чергувати відпочинок, фізичні та розумові навантаження, повноцінно харчуватися.

У навчальних закладах району організовано роботу 13 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких заплановано оздоровити 366 дітей,  2 мовних таборів, в яких  відпочиває 130 дітей та 4 центрів дозвілля, в яких займається 89 дітей.

Табір допомагає дитині навчитися будувати відносини з однолітками, стати більш самостійними, розширити кругозір, загартуватися, випробувати нові емоції. Сьогодні існує великий вибір різних таборів: спортивно-туристичні, творчі (де малюють, знімають кіно), тематичні (історичні, географічні), мовні (де можна закріпити знання іноземної мови).

Організувано на базі загальноосвітніх навчальних закладів роботу пришкільних таборів з денним перебуванням, мовних таборів  для дітей у термін з 29.05.2017  по 16.06.2017 року, тривалістю 14 робочих днів. Заклади відпочинку працюватимуть  в одну зміну. Здійснено своєчасну і в повному обсязі підготовку і проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року, забезпечено своєчасний та якісний підбір кадрів для роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Літо для дітей - це час для реалізації мрій, активних ігор, появи нових друзів. Для працівників  навчального закладу літо - це відповідальна пора, адже необхідно створити належні умови, щоб реалізувались дитячі мрії, з'явились нові яскраві враження, малюки зміцніли, засмагли, відпочили , а ще - дізналися багато нового.Тому діяльність  навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через різні види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, комунікативно - мовленнєвої, художньої , предметно - практичної тощо.

У пришкільних таборах з денним перебуванням, мовних таборах та центрах дозвілля працюватимуть 20 начальників  закладів відпочинку, досвідчені вихователі, вчителі початкових класів, англійської та німецької мови, працівники кухні, психологи, бібліотекарі, музичні керівники, вчителі фізичної культури та спорту, медичні працівники, робота яких буде спрямована на створення відповідних умов відпочинку та оздоровлення дітей на те, щоб кожна дитина знайшла своє місце у колективі, залучилася до корисних і цікавих справ у загоні і таборі, виявила нахили, здібності й інтереси, творчо реалізувалася та оздоровилася.

Плани виховної роботи насичені цікавими заходами та складаються з урахувань побажань дітей, їх вікових особливостей та календаря пам’ятних дат. Набір приміщень включає ігрові кімнати, приміщення для занять гуртків, спальні кімнати для організації денного відпочинку дітей, медичний кабінет, спортивний зал, харчоблок та бібліотеку.

За оцінками директорів таборів з денним перебуванням дітей, більше уваги стало приділятися таким напрямкам роботи, як організація самоврядування в таборах, дотримання традицій, використання атрибутики, організація режиму роботи, застосування інтерактивних технологій у проведенні заходів, розширення туристичних маршрутів.

Турбота про здоров'я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Користуючись нагодою  відділ освіти, молоді та спорту дякує за належну підготовку пришкільних таборів керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, соціальним партнерам та за фінансову підтримку керівникам підприємств, спонсорам, батьківській громадськості в організації відпочинку, дозвілля та оздоровлення дітей.

Минка Г., методист РМК