Обласний урок мужності

11 лют. 2015
Лютневий зимовий ранок. Незабаром День виведення військ з Афганістану, десь там, на Донеччині – АТО. Теми патріотизму та героїзму сьогодні особливо актуальні для України, в умовах військових дій на сході країни. На цьому наголошували й гості обласного уроку мужності, приуроченого Дню виведення військ з Афганістану та трагічним подіям на сході України, який відбувся на базі комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради 11 лютого 2015 року. «Цей урок є даниною шани усім, хто, не шкодуючи власного здоров’я та життя, став на захист миру на Землі, хто є прикладом військової вправності й мужності, високого гуманізму та взаємодопомоги у відносинах цілих народів і держав, про які нащадки завжди згадують з високою вдячністю», - зазначила на початку заходу методист районного методичного кабінету Минка Г.А.

Лютневий зимовий ранок. Незабаром День виведення військ з Афганістану, десь там, на Донеччині – АТО. Теми патріотизму та героїзму сьогодні особливо актуальні для України, в умовах військових дій на сході країни. На цьому наголошували й гості  обласного уроку мужності, приуроченого Дню виведення військ з Афганістану та трагічним  подіям на сході України, який відбувся на базі комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради  11 лютого 2015 року. «Цей урок є даниною шани усім, хто, не шкодуючи  власного здоров’я та життя, став на захист миру на Землі, хто є прикладом військової вправності й мужності, високого гуманізму та взаємодопомоги у відносинах цілих народів і держав, про які нащадки завжди згадують з високою вдячністю», - зазначила на початку заходу методист районного методичного кабінету Минка Г.А.

Глядачами були 160 учнів та педагогів міських загальноосвітніх навчальних закладів.

Організатором заходу є управління молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та обласний Центр патріотичного виховання, директор Шконда М.А. Окрім того, на урок були запрошені представники товариства Червоного Хреста, спілка ветеранів-воїнів афганців, голова - Ольховий С.В., який під час виступу зазначив про те, що «пам'ять війни – насамперед, - пам'ять серця. Цю пам'ять несуть у вічність молоді покоління, схиляючись у шані перед своїми дідами - живими і полеглими, перед усіма солдатами Великої Вітчизняної війни. Ніхто і ніколи не має забути про мільйони загиблих, про подвиг партизан і підпільців, про трудовий героїзм у тилу. Той, хто пройшов війну, по - справжньому цінує мир. Кожен з нас повинен внести свій внесок у зміцнення миру і злагоди в нашому краї, в нашій державі. Я хочу, щоб ви, дорогі хлопці та дівчата, засвоїли цей урок на відмінно. Адже саме від вас залежить майбутнє нашого регіону і нашої країни – мирної, стабільної і процвітаючої».

Ведучі розповіли про мужність українських військових і добровольців, їхню вірність Присязі, українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні. Говорили і про героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, попри ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян.

На заході продемонстровано відео-ролики про сучасні події та афганську війну. Звучали вірші, пісні, розповіді про війну учасників АТО. Урок схвилював і учнів, і вчителів.

На завершення заходу прозвучали слова: «Ми не маємо права забути нікого: ні тих, що загинули на майдані, коли була Революція гідності, ні тих, хто воює, чи воював у зоні АТО».

Щирі слова подяки хочеться адресувати директору КЗ «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради Науменку В.П., його заступникам за гостинність, професіоналізм та високий рівень організації заходу.

Минка Г.А., методист РМК