Районний етап конкурсу "Учитель року - 2014"

27 лист. 2013
27 листопада 2013 року на базі Гуляйпільського колегіуму "Лідер" було проведено районний етап конкурсу "Учитель року - 2014".

Цей щорічний конкурс серед освітян вже традиційно проходить у піднесеній, святковій атмосфері. Його учасники готуються до конкурсних завдань з усією відповідальністю, ніби складають свій головний екзамен…

- Для наших педагогів, -  сказав перед початком вчительського турніру начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Роман Бут, - це вже наче червоний день у календарі, я б сказав, це – свято мудрості і разом з тим – молодості, адже хто, як не вчитель довго відчуває себе молодим серед юних вихованців. А скільки знань, сердечного тепла віддає дітям!  Тож бажаю моїм колегам, учасницям конкурсу, успіхів, удач і перемог!

За почесне звання «Вчитель року» боролися девятеро досвідчених педагогів: вчителі початкової освіти Валентина Жила (СЗОШ), Наталія Копієвська (ЗОШ №2), Лілія Смола (ЗОШ №1), Людмила Кульбачна (Мирненський НВК), Юлія Лазебна (Залізничний НВК), вчитель географії Олена Шинкаренко (Приютненський НВК) і трудового навчання Галина Доннік (колегіум «Лідер») та директори колегіуму «Лідер» Людмила Лопатіна і Воздвижівського НВК Оксана Стасик.

Конкурс проходив за двома номінаціями – «Учитель року» та «Директор школи» у п’ять етапів. Перший – «Візитна картка» допоміг познайомитися з учасницями, дізнатися про те, як вони працюють з дітьми, як відпочивають, про їх любов до професії і любов до своєї родини. І, як чудово сказала Людмила Кульбачна, - «У мене жодних претензій нема до долі – моєї обраниці!.», що означало: вчитель – то не просто її справа, то – її життя.

Другий етап – «Захист досвіду» передбачав демонстрацію удосконалення в роботі – як єдиного курсу в педагогічній діяльності. У третьому етапі «Педагогічні завдання» вчителям запропонували знайти правильний вихід із поставленої ситуації. Четвертий конкурс мав творчий характер. Учителі повинні були представити імідж свого навчального закладу, директори - визначити п’ять проблем школи та знайти шляхи їх вирішення. Останній конкурс – заочний – для директорів включав аналіз відвіданого уроку та організацію педради, а для вчителів – проведення уроку, де оцінювались їх майстерність та вміння методично грамотно побудувати урок.

Як і на кожному конкурсі, були присутні і моменти радості, і хвилювання. А оцінювало конкурсантів компетентне журі у складі методистів райметодкабінету і керівників методичних об’єднань та досвідчених учителів. Очолював суддівську команду Роман Бут.

Журі дуже нелегко було визначитися з переможцями, старалися бути об’єктивними і скрупульозними, враховували кожен штрих. І ось - результати. У номінації «Учитель року» ним стала вчитель трудового навчання колегіуму «Лідер» Галина Доннік. Пріоритетним у її роботі визнали впровадження на уроках педагогічних інновацій як засобу формування життєвої особистості. Друге і третє місця у цій номінації присудили відповідно Людмилі Кульбачній (Мирненський НВК), яка активно впроваджує у навчально-виховний процес ідеї великого педагога В.О.Сухомлинського, та Олені Шинкаренко (Приютненський НВК), котра постійно працює над формуванням інформаційної компетентності у процесі викладання географії.

У номінації «Директор школи» найкращі показники за всіма завданнями конкурсу виявилися у директора колегіуму «Лідер» Людмили Лопатіної. Напрям її діяльності як керівника освітянського закладу – здійснення програмно-цільового управління як шлях до інноваційного розвитку школи нового типу.  Свою високу професійність показала й директор Воздвижівської ЗОШ Оксана Стасик (ІІ місце), яка  теж будує свою роботу на інноваційних підходах до організації науково-методичної роботи в школі.

Всі учасники конкурсу отримали пам’ятні подарунки від райкому профспілки працівників освіти (голова Анатолій Клименко) і дружно сфотографувалися на згадку.

Познайомитися з матеріалами конкурсу можна на сторінці "Вчитель року - 2014".

Валентина КРАСОВСЬКА