Під знаком слова

15 груд. 2013
Вже стали традиційними серед учнівської молоді конкурси, що визначають кращих знавців та шанувальників рідної мови, творчих та обдарованих мовознавців, літературознавців. У жовтні-листопаді 2013 року освітніми закладами Гуляйпільського району було проведено І (шкільний) та ІІ (районний) етапи ХІУ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, ІУ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Вже стали традиційними серед учнівської молоді конкурси, що визначають кращих знавців та шанувальників рідної мови, творчих та обдарованих мовознавців, літературознавців. У жовтні-листопаді 2013 року освітніми закладами Гуляйпільського району було проведено І  (шкільний)  та ІІ (районний) етапи ХІУ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, ІУ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

У І (шкільному) етапі конкурсу ім. П. Яцика взяло участь 516 учнів 3 – 11 класів, районному – 53.

І (шкільний) етап конкурсу проходив у рамках тижнів української мови. В цей тиждень у освітніх закладах району  проведено ряд цікавих змістовних заходів. У школах випущено стінні газети, літературні календарі, оформлено змінні стенди «9 листопада – День української писемності та мови», «О мово, ноче колискова! Прийми наш радісний привіт», «Шануймо материнську мову» та інші.  Зі стіннівок учні дізналися про розвиток української мови й нації. Шкільний етап конкурсу відкрився лінійками «Мово моя материнська», «Мова моя калинова», культурно-мистецькими святами «Рідна мово, ти ніжний цвіт» та ін.; учні читали вірші українських класиків, співали пісні про Батьківщину, рідну мову.

Проведено конкурси на кращого читця української поезії, усні журнали, класні години «Плекаймо рідну мову», «Моов рідна і свята», «Найперше було слово», «Наново літери створили», «Без мови в світі нас нема», «Мова твоя, Україно, з мови твоїх солов’їв»; організовано літературні кав’ярні, ігри-вікторини «Чи знаєш ти рідну мову», конкурси на кращий твір «Мова – скарб народу і оберіг людини», виставки кращих учнівських творів, присвячених рідній мові.

Шкільні бібліотекарі  допомагали учням підготуватися до конкурсів, свят. У  бібліотеках підготовлено викладки книг «О слово рідне, орле скутий», «Кобзареве слово – з нами», «Письменники Запоріжжя»; виставки кращих читацьких формулярів.

Переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу журі визначило:

• Семенду Альбіну, ученицю 4-А класу Гуляйпільського колегіуму «Лідер» (вчитель Ольхова М.С.),
  • Фархутдінова Артема, учня 6-Б класу Гуляйпільської ЗОШ №1 (вчитель Григорова Н.М.),
  • Тихенко Валерію, ученицю 11-А класу Гуляйпільської ЗОШ №1 (вчитель Кукурудзяк О.О.).

У І (шкільному) етапі мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка взяло участь 399 учнів 5 – 11 класів, районному – 43.

Згідно протоколів переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу журі визначено:

• Науменко Алісу, ученицю 6-А класу Гуляйпільського колегіуму «Лідер» (вчитель Рогознікова О.Г.),
  • Сташук Яну, ученицю 8-Б класу Гуляйпільського колегіуму «Лідер» (вчитель Рябко О.М.).

Бажаємо успіхів, натхнення та незгасаючої любові до рідного слова всім учасникам мовних конкурсів. А переможцям – гідно відстояти честь району на ІІІ (обласних) етапах, які відбудуться вже незабаром.