Педагогічні читання до 150-річчя Бориса Грінченка «Борис Грінченко: вартовий рідного слова»

20 січ. 2014

Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?

Відповіді на ці запитання змогли отримати учасники педагогічних читань «Борис Грінченко: вартовий рідного слова».

Метою заходу було сприяння популяризації творів Б. Грінченка, його життєвого та творчого шляху, забезпечення обміну професійним досвідом щодо використання спадщини Б. Грінченка, форм її поширення в закладах освіти, підвищення науково-методичного рівня бібліотекарів та педагогічних працівників, їх професйної компетентності.

Учасники педагогічних читань мали змогу дізнатися про Бориса Грінченка як про людину унікальну, неповторну, талановиту, видатного поета і прозаїка, перекладача і літературного критика, автора фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури, укладача чотиритомного тлумачного словника української мови, одного з організаторів і керівників товариства «Просвіта», громадського діяча 19 ст.

Відбулося активне обговорення учасниками прочитаного, висловлено чимало думок та вражень.

Схвальні відгуки учасників отримала дистанційна форма проведення педагогічних читань. Водночас, учасники педагогічних читань відзначили, що сучасна загальноосвітня школа недостатньо використовує історичний та творчий спадок Б. Грінченка як важливий засіб інтелектуального, соціального, духовного розвитку підростаючого покоління і що назріла потреба у спеціальних заходах для розв’язання цієї проблеми.

Учителі та бібліотекарі переконані, що попереду робота в основі якої лежить розвиток всебічно-розвиненої особистості школяра через використання літературно-етнографічної спадщини, дослідження життєвого та творчого шляху Б. Грінченка.

Учасниками зібрання вироблено рішення, що сприятиме підвищенню ефективності організації навчально-виховного процесу через використання сппадщини Б.Грінченка. З матеріалами педагогічних читань можна ознайомитись на блозі «Бібліотечний формат».