Про підсумки роботи пришкільних таборів з денним перебуванням

14 серп. 2014
Про підсумки роботи пришкільних таборів з денним перебуванням

Організація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу виховання. Дитячі заклади оздоров­лення і відпочинку створюють умови для педагогічно обґрунтованого, зміс­товного та цікавого дозвілля дітей, дають можливість їм творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд. Влітку 2014 року організовано роботу 19 пришкільних таборів з денним пе­ребуванням, в яких охоплено оздоровленням та відпочинком 911 школярів. Заклади відпочинку працювали в одну зміну з 06.06.2014 по 27.06.2014 року, режим роботи з 8.00 до 14.30 год. Тривалість зміни становила 15 днів. Особливу увагу звернено на дітей пільгових категорій у кількості 227 школя­рів, які охоплені оздоровленням та відпочинком за бюджетні кошти, а саме: діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають в різних сімейних формах виховання - 9; діти - інваліди - 15; діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи - 2; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей -201.

02 - 03 червня 2014 року районним методичним кабінетом спільно з педагога­ми комунального закладу «Районний центр дитячої та юнацької творчості» організовано проведення педагогічної майстерні для вихователів, педагогів та вожатих, які будуть працювати у пришкільних таборах з денним перебуванням.

За оздоровчий період на харчування учнів в районі використано 104 830 тис.грн..: з бюджету 22 900 тис.грн, спон­сорська допомога складає 52 950 тис.грн та батьківських 27 280 тис.грн. Ціна обіду в середньому становила від 7 до 11 гри­вень.

Значна спонсорська допомога була залучена у Гуляйпільській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, СЗОШ, Воздвижівській ЗОШ І-ІІІ ст.. та Малинівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Організація харчування оздоровчого табору усіх закладів була якіс­ною. На всі харчові продукти є документи, що засвідчують їхню безпечність та якість. Вся необхідна документація на кухні ведеться. Особові медичні кни­жки з необхідним медичним висновком лікаря про допуск до роботи є у всіх працівників харчоблоку.

Відділ освіти, молоді та спорту Гуляйпільскої РДА систематично здійснював контроль за процесом організації перебування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку, дотриманням санітарно-гігієнічних норм, пра­вил техніки безпеки, профілактики травматизму, організації культурно-масової та спортивної роботи з дітьми.

Важливе місце під час роботи пришкільних оздоровчих закладів відпочинку та оздоровлення відводилося гуртковій роботі. Протягом оздоро­вчої зміни організовано роботу 66 гуртків.

Проведено 62 екскурсії в природу, місцями рідного краю, де діти познайомилися з флорою та фауною, легендами рідного краю. Кожний ма­льовничий куточок , кожна цікава рослинка не залишилися без уваги. Їх замальовували, фотографували. Крім того проведе­но 6 екскурсій за межі району: м. Запоріжжя, Новомиколаївський заповідник.

Результатом якісно проведеної роботи у дитячих закладах відпочинку та оздоровлення влітку 2014 року є те, що виявів спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь не зареєстровано.

За результатами конкурсу на кращу організацію оздоровлення та відпочинку перемогу здобули такі пришкільні та­бори з денним перебуванням:

I місце: пришкільний табір "Капітошка" на базі комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», начальник табору Жила Валентина Григорівна, директор школи Науменко Віктор Павлович.

II місце:

• пришкільний табір "Сонечко" комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, начальник табору Вовк Ірина Григорівна, директор Каткова Любов Єгорівна;
  • пришкільний табір «Капітошка» комунального закладу «Червоненський навчаль­но-виховний комплекс», начальник табору Пузан Наталія Яківна, директор школи Артюх Ірина Вікторівна.

ІП місце:

• пришкільний табір "Паросток" комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер», начальник табору Журавльова Валентина Петрівна, директор Лопатіна Людмила Валентинівна;
  • пришкільний табір "Бджілка" комунального закладу "Комсомольський навчаль­но-виховний комплекс", начальник табору Костенко Світлана Анатоліївна, дирек­тор школи Загорулько Світлана Володимирівна;
  • пришкільний табір «Дивосвіт» комунального закладу «Малинівська загальноосві­тня школа І-ІІІ ступенів» Северин Надія Андріївна, директор школи Алфьорова Олена Миколаївна.

Завдяки активній позиції та співпраці з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування було забезпечено повноцінний, безпечний, організований відпочинок та оздоровлення дітей. Щиро дякуємо за співпрацю Третьяковій Любов Вікторівні, начальнику відділу культури і туризму Гуляйпільської районної державної адміністрації, Тихенко Наталії Миколаївні, директору центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Гуляйпільської районної держа­вної адміністрації, Горпинич Ларисі Олександрівні, директору комунального за­кладу «Гуляйпільський центр дитячої та юнацької творчості» та за проведення майстер- класу з хореографії Коломоєць Юлії Володимирівні.

Особливо висловлюємо подяку усім спонсорам, меценатам та батькам за допомогу щодо організації роботи пришкільних таборів з денним перебуванням.