Семінар "Пришкільні табори з денним перебуванням. Проблеми. Пошуки. Знахідки."

27 серп. 2014
Для освітян Гуляйпільського району давно стала незаперечною істина: особливої уваги потребує змістовна організація літнього відпочинку й оздоровлення дітей, під час якої ключовим є формування навичок здорового способу життя учнівської молоді. З метою ознайомлення з педагогічними зна¬хідками роботи під час роботи пришкільних таборів з денним перебуванням , досвідом роботи начальників пришкільних таборів та вихователів, впровадження інноваційних технологій 27.08.2014 року на базі комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер » організовано та проведено семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи «Пришкільні табори з денним перебуванням. Проблеми. Пошуки. Знахідки.».

В ході семінару розглянуто ряд питань:

• Вдосконалення виховної роботи з дітьми у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
  • Розвиток дітей, реалізація творчих здібностей.
  • Профілактика негативних проявів у дитячому середовищі.
  • Співпраця з батьками та громадськістю щодо підготовки і проведення оздоровчої кампанії, популяризація системи оздоровлення та відпочинку
  • Організація якісного медичного обслуговування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
  • Психолого- педагогічний супровід роботи пришкільних таборів з денним перебуванням.
  • Забезпечення якості чергування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
  • Організація екскурсійної роботи у пришкільних таборах з денним перебуванням.

До основних критеріїв функціонування закладів відпочинку й оздоровлення у районі належить урізноманітнення, новизна їх форм організації для учнів середніх і старших класів. Структура зайнятості учнів протягом кожного дня була різноманітною, адже у таких таборах оздоровлюються діти 10-15-річного віку, для яких, як правило, найзручнішою є пози­ція пасивних спостерігачів. Ось чому варто забути про незайнятість, бездіяльність, які можуть породити звичку безцільно проводити час. Адже чим коротший термін перебування дитини у конкретному колективі, тим насиченіша має бути її жит­тєдіяльність.

Змістовні та цікаві виступи щодо організованого відпочинку підготовлено Жилою В.Г., начальником пришкільно­го табору з денним перебуванням комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступе­нів» Гуляйпільської районної ради, Юдковською В.В., психологом комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1», Сіріньок С.В., психологом комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», Білай С.М., заступником директора з виховної роботи комунального закладу «Гуляйпільський колегі­ум «Лідер», Онопрієнко Г.М., медичною сестрою комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступе­нів №1» Гуляйпільської районної ради. Особливо бажаними є екскурсії, туризм, спорт — невід'ємні частини життя моло­дих , які допомагають покращити здоров'я, де кожен відкриває найпотаємніші куточки свої душі, мріє про майбутнє. Слід відзначити виступи Шапошнік Л.І., заступника директора з виховної роботи комунального закладу «Червоненський навча­льно- виховний комплекс» та Тарабанової Н.І., заступника директора з виховної роботи комунального закладу «Комсомольський навчально- виховний комплекс».

Як стверджує одна романтична легенда, у кожного є два береги -від якого людина одпливає і до якого має неодмінно пристати. На цій довгій дорозі зустрічаються інші, не менш значимі зупинки. І усе ж, хоч би де не зупинялася людина, їй неодмінно світитиме далеким вогником оповитий щемним спогадом отой найперший Берег Дитинства. Покли­кання організаторів оздоровлення — подарувати дітям таку згадку про щасливе, безтурботне дитинство, в якому лише яскравими кольорами малюються барви літа...