Новий навчальний розпочинається

29 серп. 2014
29 серпня 2014 року відбулося розширене засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської РДА.

З початком нового навчального року учителів щиро привітав заступник голови РДА Науменко П.П.

Із доповіддю "Про підсумки 2013-2014 навчального року в системі освіти району та пріоритетні завдання щодо забезпечення якісної освіти для населення в но­вому 2014-2015 навчальному році " виступив Бут Р.С., начальник відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської РДА.

Про здоров'язбережувальні технології як необхідну умо­ву освітньо-виховного процесу в дошкільному закладі го­ворила Н.Є. Гавриленко, завідуюча ДНЗ «Джерельце».

Лапіна Т.М., заступник директора з науково-методичної роботи Гуляйпільського колегіуму 'Лідер', висвітлила пи­тання "Ефективність впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти". Директор Гуляйпільської ЗОШ №1 Каткова Л.Є. повідомила присутніх про стан готовності навчального закладу до початку нового навчаль­ного року.

Боговін Н.М., голова виконавчого комітету Мирненської сільської ради окреслила питання взаємодії органів місцево­го самоврядування та адміністрації навчального закладу щодо забезпечення якісної освіти учнів сільської школи.

Подаємо основні тези доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту Бута Р.С.

Підбиваючи підсумки минулого навчального року, ми можемо засвідчити, що за підтримки Гуляйпільської район­ної державної адміністрації, районної ради, спільно з орга­нами місцевого самоврядування, батьківської громадськості нам вдалося чимало зробити для удосконалення розвитку та забезпечення стабільної роботи галузі.

В районі повністю збережено усі працюючі навчальні заклади: дошкільних — 19, загальноосвітніх — 21, позашкі­льних — 2.

У районі сформовано цілісний дошкільно-освітній про­стір. Всі дошкільні заклади забезпечені кадрами. Працює 83 педагогічних працівників, з них з освітнім рівнем: магістрів — 2 (2,4%); спеціалістів — 41 (49,4%).

Ключовими завданнями роботи дошкільних навчаль­них закладів у 2013 році були питання максимального охоп­лення дітей дошкільною освітою, створення безпечних умов для дітей, змістовне наповнення освітнього процесу.

На сьогодні одним із пріоритетів модернізації освіти є профілізація старшої школи. Реалізація профільності стар­шої школи забезпечується на рівні загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів. Профільна і допрофільна підготовка учнів

здійснюється через факультативи, предметні гуртки, кур­си за вибором. Функціонували міжшкільні факультативи для учнів 11-х класів: з фізики (колегіум «Лідер») та з геог­рафії (ЗОШ №1), які відвідували 20 випускників.

Центром організації методичної роботи серед педа­гогів району є районний методичний кабінет.

Кожен вчитель мав можливість підвищувати свою кваліфі­кацію і фахову майстерність у методичних формуваннях, що діяли в районі. Було організовано роботу 25районних, 27 міжшкільних та 38 шкільних методичних об єднань; діяли 2 міжміські методичні округи вчителів при Гуляйпільській ЗОШ № 1 та колегіумі «Лідер».

Актуальним залишається питанням використання вже наявної у школах комп'ютерної техніки. Так, середня завантаженість НКК на початок 2013 року по району скла­дала 36 годин на тиждень.

Невід'ємною умовою якісного навчання дітей в шко­лі є належне навчально-методичне забезпечення. Важлива роль в цьому відводиться шкільній бібліотеці. В районі працює 20 шкільних бібліотек, з них забезпечені комп'ю­терами - 12, що на 3 більше, ніж у минулому році.

Вагоме місце в системі безперервної освіти займає позашкільна освіта.

У районному центрі дитячої та юнацької творчості функціонували 35 гуртків, які відвідувало 630 дітей; на базі дитячо-юнацької спортивної школи відкрито 32 групи, займалося 525 учнів.

Показником результативності виховної системи зага­льноосвітніх шкіл є досягнення учнів у конкурсах різного рівня. 70 наших школярів стали переможцями у 23 облас­них конкурсах. В закладах освіти напрацьована певна сис­тема організації правоосвітньої та правовиховної роботи. Актуальним напрямком виховної роботи залишається формування в учнів навичок культури здоров'я, безпечної поведінки, уміння робити єдино правильний вибір на користь здорового способу життя.

Новий навчальний рік вимагає подальшого творчого напруження педагогічної спільноти.

Отож, нехай він буде повен на нові здобутки, нові знання, нові перспективи. Тільки люди, об'єднані в єдину команду, стаючи співавторами цілей, здатні втілити плани в реальність.

На завершення зустрічі Науменко П.П., заступник голови районної державної адміністрації розповів про пріоритетні напрямки місцевої влади щодо вирішення проблем в освітній галузі району.